ЧЕРЕЗ КОРУПЦІЮ В ДАІ ЩОРОКУ ГИНУТЬ СОТНІ УКРАЇНЦІВ

8 мая 2012, 06:51
0
376

Щороку сотні українців гинуть на дорогах через високий рівень корумпованості ДАІ. Такого висновку дійшла команда порталу TEXTY.org.ua, порівнявши дані про стан корупції і смертність на дорогах в Укра

Щороку сотні українців гинуть на дорогах через високий рівень корумпованості ДАІ. Такого висновку дійшла команда порталу TEXTY.org.ua,  порівнявши дані про стан корупції і смертність на дорогах в Україні із даними інших країн.

Так, в Україні, де індекс корупції, за оцінкою Transparency International, становить 2,4 з 10 (чим нижчий індекс, тим вища корупція), на 10 000 транспортних засобів припадає 104,4 загиблих. У Фінляндії, де індекс корупції сягає 9.2, цей показник становить лише 8,2 смертей. «Ми звикли вважати, що корупція – це частина нашого життя. Насправді, корупція – це смерть», - підсумовує команда ТЕКСТІВ.


Щоб наочно продемонструвати українцям ці та інші наслідки корупції і запропонувати можливі шляхи вирішення проблеми, ТЕКСТИ підготували спеціальний відеоролик. Відео, що стрімко поширюється соцмережами, яскраво ілюструє те, як змінився рівень корупції в Україні за останніх п’ять років, де громадяни найчастіше стикаються з корупцією і хто, на їхню думку, може побороти хабарництво.

Корумпованість українців зростає з року в рік, однак, на думку авторів відеоролику, проблема полягає не у владі та чиновниках, а у самих громадянах, адже «корупція тримається на нашій згоді давати і брати хабарі». Тому подолати корупцію можуть лише самі українці, відмовляючись давати хабарі, повідомляючи про випадки їх вимагання та долучаючись до таких ініціатив як «Дорожній контроль» (www.roadcontrol.org) та громадянський рух «Чесно» (www.chesno.org)

Відеоролик «Україна без корупції!» можна переглянути за цим посиланням: http://www.youtube.com/watch?v=5xoPn34ohNI&feature=share

______________________________

Довідково: Відео “Україна без корупції!”  було створене командою порталу  TEXTY.org.ua на основі дослідження «Стан корупції в Україні. Порівняльний аналіз загальнонаціональних досліджень 2007-2009, 2011 рр.», проведеного у березні-травні 2011 році Європейською дослідницькою асоціацією у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) в рамках проекту «Об'єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Результати дослідження доступні за цим посиланням: www.uniter.org.ua/data/block/corruption_in_ukraine_2007-2009_2011_ukr.pdf

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.