Звернення до етнічних українців

11 июня 2012, 11:50
0
917

На що ви чекаєте?

Українці! Хіба ви не козацького роду? Скільки можна скаржитися на утиски вашої мови і при цьому розмовляти мовою окупанта? Хіба у вас власної мови нема? 
Сьогодні всі ви будете вболівати за свою збірну. Що заважає вам вболівати за свою мову? Невже вона для вас пусте місце? Що вам заважає просто із завтрашнього дня повністю забути російську мову і розмовляти тільки українською? Вона ж, слава Богу, єдина державна! Відмовтеся, нарешті, від вживання окупаційних слів! Якщо до вас звертаються російською, зробіть вигляд, що ви її погано розумієте, і дуже ввічливо запропонуйте співрозмовникові сказати те ж саме, але на державній мові, або перепитайте його по-українськи, чи це він мав на увазі? Ви взагалі можете не спілкуватися з тими, хто не хоче говорити українською (якщо ви не працівник колл-центру, звичайно). Це ваше право, користуйтеся ним, поки воно у вас є! 
Зрозумійте, ваші скарги на утиски мови виглядають як повна нісенітниця, якщо при цьому ви самі нею не розмовляєте. 
Уявіть собі, що якщо хоча б етнічні українці повністю відмовляться від російської мови (про інших навіть не говорю), то вашій рідній мові вже ніщо не загрожуватиме, ніяка Росія з її мовним впливом. Тоді вам буде все одно, скільки державних мов у вашій країні, як, наприклад фінам байдуже, що в них ще й шведська державна, бо нею мало хто користується і вона фінської не загрожує. А 17% етнічних росіян нехай собі говорять на російській, на крайній випадок ви завжди їх зрозумієте, та й вони вас теж. 
Хай вам щастить і нехай сьогодні пощастить українській збірній!
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.