Розмова напередодні етапування

24 июня 2012, 14:49
Владелец страницы
вільний журналіст
0
429

Політв'язень

18.06.12., суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Бурбела Ю. С. ухвалив рішення про переведення Мосійчука Ігоря Володимировича для подальшого утримання під вартою до СІЗО Березанської виправно-трудової колонії №85. Випадок нетиповий для України хоч-би тим, що судовий розгляд кримінальної справи відносно Ігоря якого звинувачують в спробі підірвати пам'ятник Леніну в м. Бориспіль Київської області, ще не скінчився.
Доки відбувається паперова тяганина (рідні оскаржують без перебільшення ідіотське рішення челядника постокупаційної адміністрації) й очікування етапу, Ігор погодився відповісти на кілька запитань.

Вітаю! Друже, як здоров'я? Літня жара в камері не допікає?
-Спека звичайно велика. Задуха. Проте я в “трійнику”, тож до найгіршого ще далеко. Пару днів тому, мене обстежив лікар медичної частини СІЗО, й повідомив що я потебую лікування в закладах Міністерства Охорони Здоров'я.  Саме про це він пообіцяв повідомити Уповноважену з Прав Людини Валерію Лутковську, чиї представники відвідували мене та інших підсудних у справі так зв. “васильківських терористів”. А взагалі, через задуху в мене почастішали серцеві напади.

Кілька тижнів тому, суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Юрій Бурбела, прийняв рішення про видалення тебе з судової зали до кінця судового розслідування. Які тому причини? Здається ти не перекривляв його, не показував непристойних жестів  й не вдавася до актів “зневаги суду”.
-Формальною причиною тому є виконання державного гімну України напередодні кожного судового розслідування, а також вітання через грати з дружиною. Реальною ж причиню вважаю особисту неприязнь Юрія Бурбели до мене. В часі процесу я неодноразово вказував йому на порушення вимог КПК (Кримінально-Процесуального Кодексу) яких він припускався. Ще однією причиною є мої стосунки з колегами Бурбели міста Василькова. За моїм депутатським запитом було повернуто інвесторам квартири які загарбали двоє суддів Васильківського міськрайонного суду. Ще один, через ряд моїх публікацій та звернень подав у віставку. Бурбела навіть не приховує того що прагне будь-що ув'язнити мене.

18.06.12., суддя Бурбела задовольнив клопотання прокуратури про переведення тебе з Київського СІЗО до іншого ізолятора. Які тому причини?
-Прокуратура не навівши жодних доказів звинуватила мене (і це в часі моєї відсутності в судовій залі) в порушенні режиму утримання. А саме в користуванні мережею Інтернет та мобільним зв'язком.

Розумію що згідно практикованого нині, прийнятого ще в 1960р. КПК, прокуратура зобов'язана підтримувати висунуте або видумане органами досудового слідства обвинувачення. Проте читаючи інформаційні повідомлення про хід судового розслідування, дохожу висновку що дії прокуратури заходять набагато далі “підтримки обвинувачення”. Поділишся своїми думками з приводу її такої упередженості?
Справа в тому, що ані прокуратура, ані суд в нашій справі нічого не вирішують. Від самих початків і донині, вона фальсифікувалася і надалі фальсифікується співробітниками СБУ. Вони не можуть змиритись з власною непрофесійністю та безпорадністю яку вони допустились в часі “формування доказової бази”.

Доречі, з згаданих вище звітів, довідався що заступник прокурора цікавився в тебе фактом знайомства зі мною. Невже це злочин?
-Я знайомий з тобою вже близько 20 років. Ніколи цього не приховував і не цурався. Воно ні для кого не є таємницею. Так само як не є таємницею й причини мого, Сергія Бевза й Володимира Шпари арешту.  Я не лікар, і з цієї причини не можу коментувати параноїдальний стан обвинувачення.

Гаразд. Причина упередженості прокуратури зрозуміла. Вона бездумно виконує замолення СБУ. Але ж нині, в Україні мало не на кожному кроці репетують про незалежність судів й суддів. Ти її відчуваєш?
-Ні, не відчуваю. Навпаки, стверджую, що суддя Юрій Бурбела повністю залежний від працівників СБУ, які напередоні кожного засідання відвідують його кабінет й дають консультації з приводу ведення судового розслідування.

Ти подавав клопотання до суду з проханням дозволити брати участь в подальшому судовому розслідування? Гадаєш, задовільнять?
-Вже відмовили.

Факт упередженості прокуратури й суду по вашій справі нині ні в кого не викликає сумніву. Ти морально готовий до того, що впродовж кількох місяців доведеться бути цілком ізольованим від рідних, спільнообвинувачених Володимира Шпари й Сергія Бевза, й побачити всих лише в часі виголошення складеного швидше за все ще до початку судового розслідування вироку?
-Цілком готовий. Запевняю: системі не вдасться зламати мене ні за яких обставин.

Останнє питання. Менш ніж за рік за гратами опинились значна кількість керівництва та активістів “Патріоту України”. Тобі не здається що висунуте тобі, Володимиру Шпарі й Сергію Бевзу обвинувачення, напад на офіс “ПУ” в Харкові, в наслідок якого за гратами опинились Володимир Білецький, Ігор Михайленко та Віталій Княжевський, порушення кримінальної справи й арешт Євгена Кравчуна який виконував обов'язки голови Харківського осередку “ПУ”, спроба арешту його наступника Вадима Герасименка, є актом цілеспрямованої ліквідації опозиційної режимові організації?
-Я в цьому глибоко переконаний. Спочатку система розгромила УНА-УНСО, потім позасистемних “автономних націоналістів” і “скінхедів”, більше року тому було завдано удару ВО “Тризуб”, нині надійшла черга й до “Патріоту України”.

Ігорю! Зичу тобі сталевого здоров'я, наснаги, принциповості й перемоги. 
-Слава Україні! 
                                                                                          Розмовляв — Олесь Вахній

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.