ПОЛТАВА ЗНОВУ МОЖЕ СТАТИ «КЛАСИКОЮ» ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

6 сентября 2012, 16:38
со-директор Студии коммуникаций PolitLab
0
553
ПОЛТАВА ЗНОВУ МОЖЕ СТАТИ «КЛАСИКОЮ» ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛІТИЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Полтавчани визначаються з політичними уподобаннями! Сюрпризом для влади став кандидат-мажоритарник Сергій Каплін. Провласним кандидатам схоже не вдасться «двічі увійти в одну річку» з «гречкою»!

 Cектором соціологічних досліджень Студії комунікацій Politlab у період з 27 серпня по 31 серпня 2012 року проведено  опитування електоральних уподобань виборців на території виборчого округу №144 (центр: місто Полтава, включає: Ленінський, Октябрський райони міста Полтави).

Місцеві вибори 2010 року в Полтаві стали прикладом вдалої, методичної роботи політтехнологів нинішнього мера міста, а тодішнього кандидата - Олександра Мамая. Нагадаємо, що Олександр Мамай виграв у міського голови Полтави Андрія Матковського вибори, застосовуючи технологію «роздачі гречки» з результатом 61,64 % - найвищим рівнем довіри по Україні.

Ситуація з виборами депутатів-мажоритарників  до Верховної Ради України 2012 року по м.Полтава кардинально відрізняється від переможної стратегії колишнього очільника громадської організації «Наш Дім - Полтава», який з липня 2012 року став членом Партії регіонів.

 Схоже на те, що «двічі увійти в одну річку» з «гречкою» Олександру Залужному, керівнику відділу соціальних проектів ГО «Наш Дім – Полтава», не дивлячись на вагому  підтримку з боку міської влади у особі того ж таки мера Мамая, не вдасться. За даними джерела, що побажало не оприлюднювати своє ім’я та прізвище, на сьогоднішній день сума бюджету, яку Олександр Залужний витратив на свою виборчу кампанію, складає більше 2 мільйонів доларів, а рейтинг , наче зачарований, з травня місяця залишається стабільним – 13,9 % від загальної кількості опитаних.

Поки що фаворитом електоральних уподобань залишається провладний самовисуванець Андрій Матковський, колишній мер Полтави, приватний підприємець, один з засновників телеканалу «Місто». На сьогоднішній день за його кандидатуру готові віддати свої голоси близько 21 % полтавчан.

Кандидат від об’єднаної опозиції помічник-консультант народного депутата Дмитро Хрістов займає лише четверту сходинку у рейтингу з майже 12 %. Але негативна тенденція говорить про те, що це, скоріш за все, найвищий результат, якого може досягти Хрістов. Вже на момент висування кандидатури Хрістова частина протестного електорату розчарувалася у відверто слабкому представнику опозиційних сил. Дмитро Хрістов не став об’єднуючою силою, скоріше його участь дає додаткові бонуси Олександру Залужному та шанси для інших 11 кандидатів-представників національно-патріотичного табору, поміж якими розпорошуються майже 12,5 % голосів полтавчан.

Представник Комуністичної партії України, старший електромеханік Полтавської дистанції сигналізації та зв’язку Віталій Бойко з 7,8 % підтримки підтверджує висловлену багатьма політичними оглядачами тезу щодо перетікання частини голосів виборців до КПУ, які на виборах 2010 року віддали свої голоси за Партію регіонів та розчарувалися у своєму виборі.

Справжньою несподіванкою стала поява кандидата-мажоритарника від партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталя Кличка», головного редактора газети «Іскра простих людей», громадського діяча Сергія Капліна. На початку травня 2012 року про Сергія Капліна знала досить незначна частина респондентів, десь близько 1%. Зараз за кандидата Сергія Капліна готові віддати свої голоси 19,4 % полтавчан. Цікава тенденція: впізнаваність та готовність проголосувати за кандидата майже тотожні. Якщо динаміка збережеться, то приріст у 3-4 % голосів на тиждень може стати перемогою кандидата у 30-32 %, що дозволить обійти головного суперника- Андрія Матковського.

Кількість виборців міста Полтави, що висловили готовність взяти участь у голосуванні 28 жовтня 2012 року становить майже 85,9 %. Кількість людей, що ствердно висловилися проти участі у волевиявленні становить 2,9 %. Але для фаворитів електоральних уподобань ВО №144 (м.Полтава) ще є час і майже 12 % городян, які не змогли визначитися зі своїм вибором, але висловили готовність брати участь у голосуванні.

 Саме за ці «переможні» відсотки розгорнеться запекла боротьба серед кандидатів.

Фаворити електоральних уподобань виборців ВО №144, м.ПолтаваКандидати-мажоритарники по ВО № 144

 (центр.частина м. Полтава)

у відсотках, %

Матковський Андрій  Всеволодович, самовисуванець

20,9

Каплін Сергій Миколайович,

Партія "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка"

19,4

Залужний Олександр  Михайлович,

 самовисуванець, ГО "Наш дім- Полтава"

13,9

Хрістов Дмитро Іванович,

Партія Всеукраїнське Об"єднання "Батьківщина"

11,4

Бойко Віталій Ілліч,

Комуністична партія України

7,8

Інші кандидати

12,5

"Не підтримую жодного кандидата"

2,9

Не визначилися

11,2

 

Дослідження проведене сектором соціологічних досліджень Студії комунікацій Politlab на території виборчого округу №144 (центр: місто Полтава, включає: Ленінський, Октябрський райони міста Полтави) з 27 серпня по 31 серпня 2012 року, кількість опитаних -1500 респондентів, похибка репрезентативності становить у межах 2,5%.


При розповсюдженні інформаці їпосилання на першоджерело - обов"язкове http://www.politforum2012.com.ua/

 

Частина звіту дослідження сектора соціологічних досліджень Студії комунікацій Politlab на території виборчого округу №144 (центр: місто Полтава, включає: Ленінський, Октябрський райони міста Полтави) з 27 серпня по 31 серпня 2012 року)

Якби вибори  до Верховної Ради відбулисясьогодні, за кого із кандидатів-мажоритарників ви проголосували б?

Кандидати-мажоритарники по ВО № 144 (центр.частина м. Полтава)

у відсотках, %

Бажан Віктор Васильович, самовисуванець

1,6

Баранов Андрій Павлович, самовисуванець

3,5

Бойко Віталій Ілліч, Комуністична партія України

7,8

Горбатько Олексій Григорович, ПартіяЗелених

0,6

Демков Олег Анатолійович, самовисуванець

0,2

Добровольська Анна Михайлівна,  Партія Наталії Королевської - "Україна - Вперед!"

3,9

Залужний  Олександр Михайлович, самовисуванець, ГО "Наш дім- Полтава"

13,9

Каплін  Сергій  Миколайович, Партія "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка"

19,4

Ковальчук Василь Григорович, самовисуванець

0,5

Комбалов Дмитро Олександрович, самовисуванець

0,2

Кривенко Сергій Володимирович, самовисуванець

0,5

Маслак Віра Миколаївна, Українська Народна Партія

0,6

Матковський Андрій Всеволодович, самовисуванець

20,9

Свиридович Сергій Володимирович, самовисуванець

0,2

Хрістов  Дмитро Іванович, Партія Всеукраїнське Об"єднання "Батьківщина"

11,4

Чорнокондратенко Валерій Володимирович, Народна Партія

0,7

"Не підтримую жодного кандидата"

2,9

Не визначилися

11,2

 

Дослідження проведене сектором соціологічних досліджень Студії комунікацій Politlab на території виборчого округу №144 (центр: місто Полтава, включає: Ленінський, Октябрський райони міста Полтави) з 27 серпня по 31 серпня 2012 року, кількість опитаних -1500 респондентів, похибка репрезентативності становить у межах 2,5%.


При розповсюдженні інформації посилання на першоджерело - обов"язковеhttp://www.politforum2012.com.ua/

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.