Снєгирьов звернувся до Президента з ініціативою присвоїти Євгену Стахіву звання

17 сентября 2012, 11:13
історик, юрист
0
274
Снєгирьов звернувся до Президента з ініціативою присвоїти Євгену Стахіву звання

Кандидат у народні депутати по 118 виборчому округу, співголова ГІ "Права Справа" Дмитро Снєгирьов звернувся до Президента України В. Януковича з ініціативою щодо присвоєння звання Герой України Євген

Кандидат у народні депутати по 118 виборчому округу, співголова ГІ "Права Справа" Дмитро Снєгирьов звернувся до Президента України В. Януковича з ініціативою щодо присвоєння звання Герой України Євгену Стахіву. Повідомила прес-служба кандидата.

Зокрема, у зверненні сказано: "В цьому році Україна буде святкувати 70-річчя створення Української повстанської армії та 70-річчя підпільної української молодіжної

організації "Молода Гвардія", яка була створена членами похідних груп ОУН (б). В ці святкові дні ми будемо згадувати тисячі відомих і не відомих героїв, які своїм героїчним чином зробили можливим сам момент існування Незалежної України.

Серед когорти тих тисяч, які жертовно поклали на вівтар неньки України свої життя, знання, свій досвід та запальну енергію своїх сердець, є ім'я українського підпільника Євгена Стахіва, який у роки Другої світової війни створював українське підпілля на теренах Донбасу.

З 1941-1943 років Євген Стахів – член Південно-похідної групи ОУН, організатор осередків ОУН у Східній України (Кривий Ріг, Маріуполь, Сталіно, Ворошиловград). Створене українське підпілля боролося за Незалежну Україну під гаслом "За Україну без Гітлера та Сталіна". Про розмах діяльності створеного ним підпілля свідчить той факт, що німецькими окупантами на теренах сучасної Донецької та Луганської областей було розстріляно більше як сто українських підпільників.

Сучасні історики вважають Євгена Стахіва одним з організаторів молодіжного підпілля "Молода гвардія" та останнім з тих його членів, хто залишився живих.

У 1943 році під впливом філософії представників східних похідних груп, до яких належав Є.Стахів, ОУН змінила програму з тоталітарної на демократичну. Стало зрозуміло, що Україна поважає усі людські права й свободи і забезпечує вільний розвиток представникам усіх народів і віросповідань, які шанують її як Батьківщину.

Пане Президенте, присвоєння звання Герой України Є.Стахіву буде не тільки відзнакою його особистого внеску у боротьбі за Незалежність та гідною повагою до героїчного чину учасників національно-визвольного руху, які боролися за волю України проти німецьких та московських загарбників".
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.