У рамках призовної кампанії «Осінь-2012» 1090 львів’ян відправляться до війська

10 октября 2012, 13:56
0
341
У рамках призовної кампанії «Осінь-2012» 1090 львів’ян відправляться до війська

Сьогодні, 10 жовтня , на обласному збірному пункті Львівського обласного військового комісаріату відбулася урочиста відправка юнаків до лав Збройних Сил та інших військових формувань України.

За перший тиждень призовної кампанії «Осінь-2012», до військових лав відправилося вже понад 300 львів’ян та мешканців області. Усього ж, цієї осені з Львівщини на строкову військову службу має відбути загалом 1090 осіб.
Про це під час брифінгу повідомив Львівський обласний військовий комісар полковник Володимир Щур. Він також відзначив, що більшість новобранців, а це близько 850 чоловік, служитиме у військових частинах видів Збройних Сил України – у підрозділах Сухопутних військ, Повітряних сил та у берегових частинах та на кораблях Військово-морських сил України.  З них проходитимуть службу за територіальним принципом, тобто на території Львівщини та інших областей Західної України – понад 400 юнаків. Ще 250 львів’ян проходитимуть строкову військову службу у лавах військових частин Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України та у внутрішніх військах МВС.
– У зв’язку із заходами реформування ЗС України та зменшенням обсягу призову громадян на військову службу  ми маємо можливість ретельного добору кандидатів на строкову військову службу, – говорить Львівський обласний військовий комісар полковник Володимир Щур. – Відтак, призовний ресурс Львівщини складає на даний час близько 70 тисяч потенційних призовників. З них на призовну комісію викликано близько 30 тисячж. У фіналі ми маємо відібрати лише тисячу осіб. В теперішню та наступні призовні кампанії до війська підуть практично ті юнаки, які виявили бажання служити. На укомплектування військ не направлятимуться призовники, які не мають базової загальної середньої освіти, мають низькі морально-ділові якості, перебувають на обліку в органах внутрішніх справ за антигромадську поведінку, зловживання алкоголем чи вживання наркотичних речовин та яким під час призову встановлено захворювання за двома і більше статтями згідно з рекомендаціями військово-лікарських комісій. Навпаки, перевага надається тим, хто активно займається спортом, має повну спеціальну або завершену вищу освіту. До слова, таких, хто вже закінчив ВИШі, серед цьогорічних призовників Львівщини є 3%.
Більш детально про стан здоров’я новоспечених захисників вітчизни розповів начальник медичного відділення обласного збірного пункту майор медичної служби Олександр Куль. З його слів, стан здоров’я призовників загалом задовільний. Однак прослідковуються тенденції до збільшення захворювань опорно-рухальної системи, шлунково-кишкового тракту, ожиріння тощо.
– Молодь часто-густо веде не надто здоровий спосіб життя. Але через зменшення чисельності військовослужбовців-строковиків є можливість відбирати здорових кандидатів. – розповів майор медичної служби Олександр Куль.
Насамперед зі збірного пункту відбуватимуть команди для укомплектування військових частин високомобільних десантних військ і спеціального призначення, військових частин і підрозділів, які залучають до бойового чергування з протиповітряної оборони, військових частин і підрозділів Військової служби правопорядку у Збройних силах України. Зокрема лише сьогодні  з Львівського ОЗП понад 130 новобранців відправиться до 80 окремого аеромобільного полку 13 армійського корпусу СВ ЗС України. Ще понад 200 юнаків вирушать на Чернігівщину, до 169 Навчального центру Сухопутних військ «Десна», де вони проведуть наступні 6 місяців, навчаючись фаховій та командирській майстерності.
Нагадаємо, що призовна кампанія «Осінь-2012» стартувала в Україні 1 жовтня. Цьогорічна осіння призовна кампанія проводиться відповідно до Указу Президента України від 31 жовтня 2011 року №1009 «Про строки проведення чергових призовів, чергові призови громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців у 2012 році» та Постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2012 року № 777 «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні-листопаді 2012 року».
Відповідно до цих документів на строкову військову службу підлягають призову 18 тисяч 900 осіб. Із них до лав Збройних Сил України – 12 500 осіб, Внутрішніх військ МВС України – 5 400 осіб, Державної спеціальної служби транспорту – 1 тисяча осіб. Це на 2,5 тисячі менше, аніж було призвано до військових лав навесні цього року. Нагадаємо, під час весняної призовної кампанії було призвано 21 400 громадян України.
Проведення призовної кампанії «Осінь – 2012» забезпечуватимуть 24 обласні, Київська міська та Кримська Республіканська призовні комісії, робота яких триватиме до 30 листопада.
Важливим аспектом нинішньої призовної кампанії є те, що відправку команд молодого поповнення до військових частин сплановано провести у два етапи: з 5 по 12 жовтня та з 1 по 23 листопада. Усі терміни відправок сплановані таким чином, щоб дати призовникам можливість проголосувати на виборах народних депутатів України 28 жовтня безпосередньо у військових частинах, або за місцем реєстрації.
Обсяг видатків для проведення осіннього призову громадян України на строкову військову службу складає 1,7 мільйона гривень.

підполковник
Володимир Скоростецький
Регіональний медіа-центр МО України (м. Львів)
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.