Україна має вимагати в Росії компенсацію за радянську окупацію

17 октября 2012, 11:23
історик, юрист
0
209
Україна має вимагати в Росії компенсацію за радянську окупацію

Співголова Громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов звернувся до Президента України Віктора Януковича із вимогою створити державну комісію щодо вивчення та оцінки збитків завданих Україн


Україна має вимагати в Росії компенсацію за радянську окупацію

Співголова Громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов звернувся до Президента України Віктора Януковича із вимогою створити державну комісію щодо вивчення та оцінки збитків завданих Україні радянською окупацією та тоталітарно-комуністичним режимом.

За результатами роботи комісії, як повідомляє прес-служба ГІ «Права справа», треба вимагати від Росії як правонаступниці СРСР, грошової компенсації за завдані збитки за роки радянської окупації.

У зверненні також зазначено: «Російська Федерація як правонаступниця СРСР, має відшкодувати Україні збитки від знищення 12 млн українців під час Голодомору 1932-1933 рр та 1946-1947рр, насильницької депортації ­ 1.5 млн українців під час колективізації, репресій та т.зв. "об'єднання" західноукраїнських земель у складі УРСР.

Подібні комісії щодо підрахунку збитків за часів радянської окупації вже створені у Литві, Латвії та Молдові. Сума відшкодувань за завдані збитки становить мільярди доларів.

Створення подібної комісії буде реальним кроком та пересторогою усім реваншистським силам, які марять ідеєю оновленого союзу, як у середині України, так і зовні.

Сума відшкодування дозволить споживати безкоштовно російський газ протягом десятків років, що суттєво вплине на розвиток економіки України. Подібний крок змусить уряд РФ зрозуміти, що Україна рішуче засуджує тоталітарне минуле радянських часів та ставить хрест на планах путінської адміністрації відновити т.зв. панслов’янський єдиний простір під егідою правонаступниці СРСР - РФ. Без засудження тоталітарного минулого неможливий динамічний та поступовий крок та побудова дійсно незалежної та заможної України».
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.