Почаївську лавру Гундяєву, а замість лікарні буде «русский культурный центр»

29 января 2013, 10:37
0
273

28 липня 2013 року, на честь 1025-ліття хрещення Русі, Свято-Успенську Почаївську лавру планують передати у власність УПЦ Московського патріархату. Мені про це повідомляють

 28 липня 2013 року, на честь 1025-ліття хрещення Русі, Свято-Успенську Почаївську лавру планують передати у власність УПЦ Московського патріархату. Мені про це повідомляють як духовенство так і працівники заповідника.

Для передачі плануються провести гучні урочистості, участь в яких братимуть перші особи держави, а прийматиме цей «подарунок» патріарх Московський і всія Русі – Гундяєв.  З очікуванням цих подій, на території Почаївської лаври, зараз активно ведуться ремонтні та реставраційні роботи, профінансовані як з бюджету, так і за рахунок церковних коштів.  

Попри те, що комітет Верховної ради України з питань культури і духовності не погодив скандально відомий законопроект № 1161, яким з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації, мали виключити споруди Почаївської лаври, перед провладними депутатами ставиться завдання якнайшвидше протиснути цей законопроект будь-якою ціною.

Не зважаючи на величезний комплекс будівель, з якого складається Почаївська Свято-Успенська лавра, для потреб монастиря також хочуть відібрати єдину на території Почаєва лікарню. Мовляв будете лікуватися духовними ліками.

В той же час, на території лаври планується відкрити «русскій» культурний центр. Всі прекрасно розуміють, що православ’я в російському варіанті це не стільки релігійне поняття,  як інструмент Російської імперської політики. Тому з відкриттям культурно центру Почаївська лавра має стати центром поширення «Русского міра» на західноукраїнських теренах.

Тема людської віри є досить крихкою і тонкою матерією, тому підходити до цього питання треба виважено. Такі не обдумані дії влади не привносять мир та спокій в наші серця. Передача пам’ятки культурної спадщини – Свято-Успенської Почаївської лаври в руки московських попів викликає праведний гнів у громади Тернопільщини і всієї України.

Шановні можновладці, майте розум, не доводьте людей до точки кипіння! Ваші дії можуть спровокувати гостре громадське протистояння на релігійному ґрунті в Україні, що врешті може закінчитися кровопролиттям.

Я закликаю парламентську фракцію партії «Свобода», «Батьківщина», інших патріотичних сил та депутатів не допустити прийняття цього закону. Дайте відсіч провокаторам.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
ТЕГИ: УПЦ МП,Русский мир,Почаївська лавра,Гундяев,Барна Степан
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.