Охматдит - SOS! Мінфін зупинив будівництво!

24 апреля 2013, 07:35
0
221

Звернення до Президента! Вимагаємо не допустити чергової «Лікарні майбутнього»!

 

Президенту України
Януковичу В. Ф.
Копія: Прем’єр-міністру України
Азарову М. Я

Відкритий лист

Вельмишановний Вікторе Федоровичу!


Ми, члени Опікунської ради НДСЛ «Охматдит», представники громадських організацій і волонтери України, котрі опікуються важкохворими дітьми, просимо Вас негайно втрутитися та забезпечити фінансування будівництва нового корпусу в державному закладі охорони здоров’я Національній дитячій спеціалізованій лікарні «ОХМАТДИТ», яке зараз під загрозою зриву.

В бюджеті 2013 року немає коштів. Чиновники Міністерства фінансів відверто саботують виділення навіть 95 млн., затверджених Верховною Радою. Міністр фінансів Юрій Колобов не знаходить часу на підпис під необхідним документом. Чотири місяці 2013 року проект взагалі НЕ ФІНАНСУЄТЬСЯ. Таке недбале ставлення вже ЗУПИНИЛО будівництво.

Такі дії чиновників можуть призвести до порушення неодноразових обіцянок Президента та прем’єр-міністра своєчасно, в IV кварталі 2013 року, завершити будівництво нового корпусу та оснастити його усім необхідним медичним обладнанням для ефективного проведення складних операцій, особливо здійснення трансплантації кісткового мозку від неродинного донора.

Ми вимагаємо не допустити чергової «Лікарні майбутнього»! Батьки важкохворих дітей як і сотні маленьких пацієнтів щодня дивляться на будівництво із надією! Батьки і навіть діти готові на радикальні дії ради захисту найціннішого – життя! 

Стурбовані відсутністю фінансування члени Опікунської ради спільно з тридцятьма народними депутатами як з більшості, так і з опозиції запропонували нові джерела надходжень для завершення будівництва –  підвищення акцизів на пиво. Це співпадає із Програмою економічних реформ Президента, де передбачено створення стимулів для здорового способу життя населення, зокрема, через підвищення акцизів на алкоголь і тютюнові вироби зі спрямуванням їх до спеціального фонду державного бюджету з подальшим використанням для фінансування заходів охорони здоров'я.

Також просимо Кабінет Міністрів України сприяти ухваленню законопроектів №№ 2880, 2875 та 2876,  зареєстрованих 19 квітня.  Одночасне прийняття цих проектів дозволить розв’язати одразу кілька проблем. По-перше, збільшення акцизного податку на пиво з 0,87 до 2,50 гривні за літр призведе до подорожчання кожної пляшки пива на 1-2 гривні і стане кроком до припинення політики дешевого алкоголю, яка підриває здоров’я українців. По-друге, бюджет щорічно отримає додаткові 4 мільярди гривень, що підуть на потреби охорони здоров’я. І по-третє, значну частину отриманих коштів буде спрямовано на завершення сучасного комплексу «Охматдиту», де українським дітям з  онкологічними та онкогематологічними захворюваннями будуть проводитися найскладніші операції з пересадки кісткового мозку (в тому числі і від неродинного донора). 

Національна дитяча спеціалізована лікарня «ОХМАТДИТ» Міністерства охорони здоров’я України на сьогоднішній день являється унікальним багатопрофільним діагностично-лікувальним медичним закладом, який забезпечує надання високоспеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню України, де щороку близько 18 000 важкохворих дітей із усієї країни отримують шанс на життя. 

Саме модернізація «Охматдиту» дозволить ефективніше рятувати дитячі життя в Україні, суттєво зменшивши витрати як державного бюджету так і самих батьків дітей на їх лікування за кордоном та сприятиме розвитку медичної галузі. 

Діти України варті сучасної лікарні!  Просимо особистого контролю за безперебійним фінансування модернізації стратегічної дитячої лікарні країни!

З повагою,
Оксана Корчинська             Голова Опікунської ради НДСЛ «Охматдит»            

Члени Опікунської Ради:
Валерій Дубіль                 Народний депутат, голова Міжфракційної депутатської   групи «Дітям України – найсучаснішу лікарню «Охматдит» (26 народних депутатів)
Гліб Корнілов                     Генеральний продюсер телеканалу «НТН»
Ольга Кудіненко                Керівник Інтернет-ініціативи «Таблеточки»
Данило Гетманцев      Президент юридичної компанії «Jurimex», доктор юридичних наук                                             
Юрій Власенко                    Координатор проекту «Чужих дітей не буває»
Дана Бахтіярова                   Генеральний директор компанії «МедЕксперт»  
Ганна Гопко                        Координатор громадської кампанії «Наші діти» руху добровольців «Простір свободи»
Вікторія Сюмар                  Виконавчий директор Інституту масової інформації
Оксана Романюк               Координатор «Репортери без кордонів в Україні»  

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.