Чи вже борщу наїлися?

26 апреля 2013, 08:03
Аналітик аграрних ринків, керівник проекту «AgroNews»
0
212

Нещодавній галас, який зчинився з приводу підвищення вартості «борщового набору», поступово вщухає.

Чому ж так? Чи вже борщу наїлися, чи, можливо, спекулянти, котрі намагалися залізти в кишені покупцям, не можуть і далі втримувати спекулятивні ціни?
Об’єктивних підстав зростання цін на овочі не було. Основною причиною збільшення вартості є  підвищений  попит населення на цю групу продуктів під час православного посту. 
Втім, підприємства аграрного сектору виробили достатню кількість продуктів харчування, тому їхня вартість наразі залишається стабільною та навіть меншою, ніж торік. Так, згідно з даними Держкомстату, станом на 1 квітня 2013 року індекс споживчих цін на продукти харчування зменшився на 3,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Крім того, напередодні Великодня українці зможуть купити необхідні продукти харчування за нижчою ціною на оптових ринках сільгосппродукції (ОРСП). Так, на них відсутні посередники, які необґрунтовано підвищують вартість продукції. А придбати необхідні харчі можна безпосередньо у виробника. Таким чином, діючі ОРСП сприяють збереженню стабільної цінової ситуації на продукти харчування та захищають гаманці українців.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.