Події 18 травня – провокація опозиції?

24 мая 2013, 15:06
Журналістка
0
253

Роздуми на тему, яка ще дуже далека від свого логічного завершення допоки хтось не почне казати правду...

Як і прогнозувалось, «головним підсумком акції «Вставай, Україно!» став не опозиційний меседж про висунення єдиного кандидата (!) на майбутніх президентських виборах, а колотнеча між білоцерківськими спортсменами і голотою із «Свободи», жертвою якої стала журналістка Ольга Снісарчук та її чоловік, фотограф Содель» (http://blogs.korrespondent.net/journalists/blog/chaglenko/a107621).
000-000-snitsar.jpg
Сьогодні навколо цих подій точиться багато спекуляцій, які пересічних українців остаточно завели у глухий кут. Влада звинувачує опозицію в провокації, а остання – владу у всіх гріхах, апелюючи до міжнародних інституцій у притаманній манері.
Про те, що це була провокація сумнівів ніяких не має. Але, хто є цей таємничий організатор і хто ж має відповідати за події на Софіївській площі?
Як на думку пересічного українця, в першу чергу, відповідальність за події, внаслідок яких постраждали журналісти 5 каналу і газети «Комерсант-Україна» Ольга Сніцарчук та Владислав Содель, та безлад на Софіївській площі має нести безпосередньо Арсеній Яценюк як організатор і керівник акції «Вставай, Україно!» та високопосадовець з Верховної Ради, який не передбачив можливі негативні процеси та протиправні дії і не вжив належних заходів по їх недопущенню. Адже люди мають вірити не тільки ідеям та закликам лідерів опозиції, але й бути впевненими у власній безпеці, яку повинні гарантувати організатори будь-яких масових публічних заходів.
Частково винен у цьому і парламент, оскільки з 2005 року Верховна Рада не спромоглася прийняти Закон про мирні зібрання громадян. Як результат, в Україні є поширеним явищем, коли проплачуються акції, як і у випадку з акцією «Вставай, Україно!», про що не один раз писали ЗМІ. Таким чином спотворюється не тільки волевиявлення громадян, але й створюються умови для протиправних вчинків.
І, якщо опозиція вимагає відставки міністра внутрішніх справ, тоді вона повинна відправити у відставку також лідера «об’єднаної опозиції» Арсенія Яценюка. Однак, як це вже було в ситуації з «тушками», слабо віриться, що Арсеній Яценюк визнає свою вину та понесе якесь дисциплінарне або партійне стягнення. Але надія є… У цій ситуації, до речі, Яценюк міг би запропонувати виплатити постраждалим журналістам Ользі Сніцарчук та Владиславу Соделю матеріальну компенсацію за отриману на виробництві шкоду.
Аналізуючи перебіг подій на Софіївській площі, натрапляєш на низку фактів, які протирічать один одному, і не на користь опозиції. Висновки можете зробити самі. У всякому разі про те, що опозиція могла знати або прогнозувала події, які зараз обговорює заполітизоване українське суспільство. Наприклад, чомусь у ЗМІ немає ні одного підтвердження тому, що журналісти Ольга Сніцарчук та Владислав Содель мали редакційне завдання по висвітленню акції «Вставай, Україно!», як про це вони заявили. Мовчать також їх роботодавці – 5 канал і газета «Комерсант-Україна». А раз так, то і мови не може бути про перешкоджання журналістській діяльності. А саме «побиття» виглядає як випадок з пересічними учасниками акції або сама подія є спланованою.
З іншого боку, коли начебто лупцювали Ольгу Сніцарчук, Владислав Содель замість того щоб стати на захист своєї дружини активно фотографував цей процес. Вочевидь, було замовлення і потрібно було відпрацювати. Чомусь і медичну допомогу викликала міліція, коли стало зле Ользі Сніцарчук, а не її чоловік. Правда, до цих пір так і не зрозуміло, які ж «побої» нанесли Ользі Сніцарчук і хто їх зафіксував.
Дивним чином стався інший збіг обставин. Зокрема, на Софіївській площі народний депутат України В.Ярема («Батьківщина») відтіснив міліцію, яка зупинила БРДМ для з’ясування обставин. І поки міліція розмірковувала, що робити з втручанням свого бувшого керманича, машину обступили «свободівці», котрі за допомогою заздалегідь заготовленої арматури розпочали трощити її вікна... Складається враження, що вони наперед знали про БРДМ і готувалися до його штурму.
Можна довго аналізувати усі факти, але події 18 травня свідчать про те, що якби цей скандал на Софіївській площі не відбувся, то його потрібно було б влаштувати, щоб викликати широкий суспільно-політичний резонанс. Оскільки, «на думку багатьох політиків і аналітиків акція «Вставай, Україно!», кульмінацією якої був мітинг 18 травня у Києві, стала крахом опозиції» (http://nk.org.ua/politika/43566-kto-nanyal-otmorozkov). Чи не цього визнання боїться Яценюк, намагаючись свої невдачі повісити як на політичних противників, так і на однодумців.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.