Як члени опозиції «ЧЕСНО» заробили свої статки?

5 июня 2013, 03:22
Журналістка
0
284

Аналіз поданих депутатами декларацій про доходи показав значне розшарування між політиками та пересічними українцями...

Згадуючи промовисті гасла про рівність, братерство і справедливість, які регулярно висловлювались на усіх без винятку мітингах та акціях опозиції, для простого, як казав В.Ющенко, «маленького» українця, стали, мабуть, несподіванкою дані про майнові здобутки опозиційних лідерів і їх «любих друзів», поширені напередодні громадським рухом «Чесно», з посиланням на декларації, отримані із відкритих джерел та у відповідь на звернення.
Після короткого ознайомлення із деклараціями, поданими «вершками» суспільства на загал, виникає просте, але логічне запитання – звідки? І на чиї кошти? Казки про багату бабусю з Аргентини чи Канади уже не актуальні давно, бізнесом депутату займатися теж не можна, успішні дружини, діти і батьки теж далеко не у всіх. Однак для розуміння суті питання пропоную переглянути коротку інформацію про авто, квартири і доходи та самим спробувати збагнути, наскільки реально заробити задеклароване майно навіть на депутатську зарплату і наскільки щирими є у своїх обіцянках ті, що палко запевняли декілька років тому – «багатий поділиться з бідним».
На чому їздять?
000-autojats0.jpg
За інформацією, оприлюдненою в мережі Інтернет рухом «Чесно», найдорожчим автомобілем володіє депутат від «Батьківщини» Тетяна Донець - це Bentley Continental GTC 2007 року виробництва ринковою вартістю 135 тисяч долларів. Водночас, члени сім’ї іншого депутата від «Батьківщини» - Миколи Мартиненка – користуються ще більш дорогим автомобілем - Mercedes-Benz SL65 2010 року виробництва, ринкова вартість якого складає приблизно 200 тисяч долларів.
Лідер фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк задекларував Land Rover Range Rover 2006 року (ринкова вартість - 100 тисяч доларів), а члени його сім’ї володіють таким самим автомобілем 2012 року випуску (140 тисяч доларів).
000-autotyag0.jpg
Бачимо, що поки лідерка партії спокутує гріхи у відомих місцях, її «побратими» живуть доволі непогано.
Олег Тягнибок, лідер ВО «Свобода» задекларував автомобіль Toyota Sequoia 2008 року (ринкова вартість - 50 тисяч доларів), у розпорядженні членів його сім’ї - Toyota RAV4 2009 року (26 тисяч доларів). У В.Кличка і членів його сім’ї авто взагалі відсутнє.
Як живуть?
Аналізуючи декларації депутатів, став цікавим той факт, що серед них виявилось більше 10 безхатченків. Зверніть увагу, - у цьому списку віднайшлись депутати, які уже не вперше представлені у парламенті і квартирами були забезпечені. Виявляється, на сьогодні вони не мають власного або орендованого житла у своєму володінні чи у володінні членів сім’ї. Серед «безхатченків» - 5 депутатів від «УДАРу», 4 представника «Батьківщини», ще 3 – від ВО «Свобода».
000-bezhaty0.jpg
І знову ж таки, лідеркою серед опозиціонерів за майновою ознакою є народна депутатка від ВО «Батьківщина» Тетяна Донець, яка володіє найбільшою кількістю квартир (6 квартир сукупною площею 1 135,9 кв.м.). По 3 квартири мають Павло Рябікін з «УДАРу» та нардепи з фракції «Батьківщини» - Ігор Васюник (сукупна площа 400,6 кв.м.) та Арсеній Яценюк (сукупна площа – 342 кв.м.). Однак справжнім квартирним магнатом можна вважати «ударівця» Ярослава Дубневича – разом з членами сім’ї він володіє 18 квартирами!!! Окрім того, Дубневич має найбільшу кількість будинків - 8. Його однопартієць Сергій Аверченко задекларував 3 будинки.
Водночас, у «скромного» лідера опозиції Арсенія Яценюка задекларовано одну земельну ділянку площею 3 тисячі кв.м., один житловий будинок (298 кв.м.), три квартири (83, 225 та 34 кв.м.), один садовий будинок (114 кв.м.) та один гараж: 45 кв.м. Члени його сім’ї нерухомості ніби то не мають.
У володінні ще одного «революціонера» О.Тягнибока є частина квартири площею 96,9 кв.м. та 1/8 квартири площею 116 кв.м. Члени його сім’ї володіють 4/5 квартири площею 96,9 кв.м. та 5/8 квартири площею 116 кв.м. Віталію Кличко належить квартира загальною площею 225 кв.м.; члени його сім’ї нерухомості не мають.
000-hatajats0.jpg
Ось так і живемо – народ у «хрущовках», обранці – у висотках на кручах Дніпра або у приватних маєтках за двометровими парканами. Ось туди б спрямувати всюдисущих «стопцензурщиків» і любителів пофотографувати президентську резиденцію.
Наприкінці травня, за інформацією «Чесно», декларації про доходи 3 депутатів «Свободи» просто неможливо знайти, і лише декларації 14 «свободівців»-парламентарів були опубліковані у пресі. Досі приховують свої статки депутати Андрій Іллєнко, Олег Махніцький та Євген Мельник. Мабуть хлопці так нахапали, що страшно самим стало. А переоформити на далеких родичів у західноукраїнському селі не встигли або побоялись, що не заберуть потім.
І це далеко не весь перелік, який надає рух «Чесно»! Аналізуючи усі дані, зазначені у деклараціях обранців, розуміємо, що закон про боротьбу з корупцією для них не актуальний а вказане майно, попри його кількість, насправді далеке від реальності. Ну немає у деклараціях пункту «кошти на офшорних рахунках». Є таке собі «кошти, розміщені у банківських установах за кордоном». Але перевірити зазначений пункт фактично нереально. Хто ж з «властьімущих» сам собі винесе вирок перед електоратом, який свято вірить у чесність і рівність.
Істина залишається одна – йдуть обранці-опозиціонери у парламент на «священну війну», однак «тягар влади і відповідальності» не дає жити спокійно. Адже як тут встоїш проти суцільних спокус і можливостей, через які «ідейний і щирий» кандидат-опозиціонер вмить перетворюється на звичайного олігарха малого і великого ґатунку.
Така собі казка про Попелюшку в українських реаліях сьогодення. Висновки, панове виборці, робіть самі!
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.