Покращення відкладається до 2017 року

11 июня 2013, 11:15
Expert analyst on security issues
0
162

Принаймні для автомобілів та їх власників

Міністерство вугільної промисловості та енергетики 10 червня запропонувало уряду затвердити технічний регламент "Про вимоги до автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палива".

Документ дозволяє до кінця 2015 року продавати паливо, відповідне стандарту Євро-3, і до 31 грудня 2017 - паливо марки Євро-4.

У країнах Євросоюзу таке низькоякісне паливо заборонене.

Документ не регламентує термін введення в Україні стандарту Євро-5.

А для держрезерву можна буде закуповувати паливо гірше Євро-3.

Стандарти Євро-4 і Євро-5 повинні були набути чинності ще в липні 2012 року, але не набули (як завжди, коли стосується питань вкладання коштів наших олігархів в модернізацію виробництва). Кабмін за ініціативою Міненерговугілля вже продовжував використання старих стандартів до 1 липня 2013 року

Три з шести українських НПЗ - Кременчуцький, Лисичанський і Одеський – інформують, що закінчують необхідну модернізацію, щоб відповідати цим вимогам.

На сьогодні бензин такої якості імпортується з Литви, Болгарії, Румунії та Білорусі (продається в мережах "Окко", WOG, ТНК-ВР, "Лукойл", БРСМ).

Чергове перенесення набуття чинності більш високих стандартів, за даними Міненерговугілля, необхідне для того, щоб не закривати державний Шебелинський газопереробний завод, на модернізацію якого у "Нафтогазу" немає коштів.

Крім цього, паливо стандарту Євро-3 виробляється і на Дрогобицькому та Надвірнянському НПЗ, що належать групі "Приват", оскільки власники так і не змогли їх модернізувати, а також імпортується з Росії.

Чергова ініціатива Міненерго суперечить оголошеному урядом курсом на поліпшення якості нафтопродуктів на ринку.

Раніше Прем'єр-міністр Азаров доручив першому віце-прем'єру Арбузову та Міністру доходів і зборів Клименку забезпечити належний контроль якості імпортних нафтопродуктів.

Контролювати якість нафтопродуктів вітчизняного виробництва вважається недоцільно.

МИ ЗАХИЩАЄМО ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИКА!

Тільки від кого? Від власного народу?

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.