Жінки-інваліди заявляють про свої репродуктивні права

19 ноября 2013, 14:06
0
171
Жінки-інваліди заявляють про свої репродуктивні права

Міжнародна конференція щодо репродуктивних прав жінок-інвалідів покликана підняти це питання на загальнодержавному рівні.

Результатом міжнародної науково-практичної конференції, яка проходила у Вінниці 18-19 листопада, стало формування медичних, правових і психологічних механізмів допомоги особам з інвалідністю реалізувати свої репродуктивні права.
Учасникам конференції, серед яких представники профільних громадських організацій з Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Грузії та України, представники органів місцевого самоврядування, громадські діячі, науковці, медичні та соціальні працівники, було продемонстровано відеосюжет про українську родину інвалідів, в якій народилася здорова дитина. Однак соцслужби, аргументуючи, що люди з обмеженими  можливостями не зможуть самі виховати дитину, відібрали маля у батьків.
Під час конференції, зокрема, було проведено аналіз причин упередженого відношення суспільства, близького оточення і медпрацівників до материнства чи батьківства людей з обмеженими можливостями.
Експерти обговорили можливості поліпшення репродуктивного здоров’я осіб з інвалідністю, їх статеве виховання, а також шляхи  реалізації програм для забезпечення репродуктивних прав таких людей.

За словами Голови правління ГО «Паросток», заступника директора Вінницького центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь»  Ірини Саранчі, на підготовку даного заходу знадобився майже рік. Як сказала Ірина, ідея провести у Вінниці міжнародну конференцію, присвячену репродуктивним правам осіб з інвалідністю, виникла після того, як вона відвідала подібний захід у Казахстані.
- Тоді я зрозуміла, що дані питання в Україні ще не піднімалися, і що до цього потрібно привернути увагу громадськості і держави, - розповіла Ірина Саранча. – Ми хочемо, аби пропозиції, сформовані під час конференції, були внесені до програми репродуктивного здоров’я нації. Щоб були виділені кошти на облаштування жіночих консультацій для потреб жінок з інвалідністю. Щоб лікарі коректно ставилися до таких пацієнтів. Щоб людина з інвалідністю мала можливість реалізувати свої права, в тому числі і репродуктивні.


Як зазначила Голова жіночого департаменту обласної організації партії «УДАР» Людмила Станіславенко, яка активно допомагала в організації даного заходу, ця міжнародна конференція є першою в Україні, і дуже приємно, що вона відбулась саме у Вінниці.

- Питання життєдіяльності людей з інвалідністю, які піднімаються на цій конференції, є дуже важливими, - відзначила вона.  – Таких людей я називаю особливими, і вважаю, що нам треба у них багато чому повчитися, адже ці люди мають неабияку силу волі, віру і любов до життя.

За словами Людмили Станіславенко, на сьогодні є досить багато проблем, з якими стикаються особливі люди. Це і проблема їх проїзду у громадському транспорті, і проблема облаштування лікувальних закладів та готелів, враховуючи інтереси осіб з інвалідністю. Навіть при підготовці конференції організатори зіштовхнулися з тим, що у Вінниці практично немає, де розселити таких людей. Якщо і знайдуться відповідні номери в готелях, то вони не відповідають всім необхідним вимогам.

- Дана конференція є першим кроком для подолання проблем, яких часто зазнають особливі люди, - зазначила Людмила Станіславенко. - З усіх пропозицій, які прозвучать в ході цієї зустрічі, буде сформовано один документ, який ми передамо депутатам Верховної Ради, щоб підняти це питання на загальнодержавному рівні.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.