Квітка коваля

31 мая 2011, 11:27
0
10

Квітка коваля

Про ковалів складено багато легенд, але найголовніша пов’язана з підковою виготовленою ковалем. Підкова, що висить на дверях або стінах будинку, вважається, приносить щастя. Цю прикмету пов`язують з ім`ям святого Дунстана, який у ХХ столітті став архієпископом Кентерберійським, а до цього був простим ковалем.

Легенда свідчить, що одного разу до нього прийшов диявол і попросив підкувати копита. Святий Дунстан дізнався лукавого, зв`язав його, прибив до стінки і до тих пір прикладав розпечене залізо, поки той попросив милосердя. Коваль відпустив його лише після того, як чорт пообіцяв не чіпати будинки, в яких буде висіти підкова кінцями до низу.

Коваль, як чарівник, за допомогою магії вогню, молотка, ковадла та інших нехитрих пристосувань перетворює звичайне залізо на витвір мистецтва, вкладаючи в нього всю свою душу та енергію. Це дійство заворожує. І хоча в цьому репортажі мова не піде про виготовлення ковалем підкови, але магічності при цьому не зменшується. Ще 15 хвилин тому на ковадлі лежала звичайна болванка заліза, аж ось вона перетворилася…

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
ТЕГИ: Мамаева слобода
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.