Підбиваючи підсумки 2020-го, що завершується, слід визнати, що він став роком жорстких глобальних викликів та, водночас, розвитку.
Сквош – це вид спорту, в якому двоє гравців розігрують між собою м’яч на оточеному з чотирьох сторін стінами корті, розміром 64м². Розповідаємо, яким був карантинний рік для ракеткового виду спорту у закритому приміщенні.
1. Професійний сквош
Незважаючи на пандемію та її наслідки карантинних заходів, з понад 80 запланованих в Україні турнірів відбулося 37, інші, включно з Ukrainian Junior Open 2020, Чемпіонатом України серед юніорів та Кубком України серед дорослих, було скасовано. Аналогічних змін зазнав і міжнародний календар змагань, тому три важливі поїздки українських гравців у сквош на міжнародні турніри не відбулися. Йдеться про командні чемпіонати Європи серед юніорів, жінок та чоловіків – на них українська збірна твердо розраховувала, як мінімум на призові місця.
2. Любительский сквош
Як результат комунікаційних і організаційних зусиль – поповнення спільної любительської команди сквошистів й зростання майже на 20% кількості нових гравців, які цього року почали брати участь в турнірах.
Розширення бази для гри у сквош найактивніше відбувається у Києві – два нових корти з’явилися на Оболоні та 3 - на Позняках. У Федерації сквошу України очікують, що і в інших регіонах наступного року буде більше можливостей для сквошистів.
У 2020 році посилено й тренерський штаб: нині він складає 76 ліцензованих тренерів, (Level1- 25), (Level2- 12), (level3 -2).
3. Розвиток сквошу
Через обмеження турнірної активності, Федерація сквошу України сконцентрувалася на популяризації сквошу, створенню нових можливостей для гри та посиленні складу гравців і тренерів, формуванню нових партнерств.
Повністю оновлено сайт ФСУ, впроваджено новий особистий кабінет для сквошистів - функціональний та дружній як для тренера, гравця, судді так і для організатора. Наразі активно ведеться робота над створенням мобільного додатку “Squash Family”, де буде відображено програму лояльності, запроваджувану у співпраці з нашими партнерами.
Федерація сквошу України, разом з українськими сквошистами доклали чимало зусиль, щоб дати новий імпульс розвиткові сквошу в Україні, популяризації гри, залученню нових гравців та тренерів, та посиленню позицій нашого сквошу на міжнародній арені. Ми поки що відстаємо від провідних у цьому виді спорту держав, але маємо позитивну динаміку, стратегію розвитку й бачення того, як увійти у світове лідерство серед сквошу протягом наступних 5 років.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.