Учасник справи вправі подати відзив на касаційну скаргу в господарському процесі

12 мая 2022, 11:16
Владелец страницы
Адвокат
0
163

В даній статті з'ясовується, що учасники справи можуть, а не повинні подати відзив на касаційну скаргу, що присутня в господарському процесі.

       Одним з процесуальних документів, які присутні в господарському процесі, є касаційна скарга. Чи на учасників справи покладено обов’язок, що стосується подачі відзиву на вказаний носій юридичної інформації?
    Правове регулювання даного питання здійснюється за певними правилами, чіткий зміст яких передбачений відповідними нормативно-правовими актами.  Зокрема, з’ясовуючи, чи учасники справи повинні подати до відповідного суду
відзив на касаційну скаргу, що в свою чергу наявна в господарському процесі, необхідно проаналізувати такі правові джерела:
     1.  Конституцію України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР зі змінами та доповненнями (далі по тексту – Конституція України);
     2.  Господарський процесуальний кодекс України від 6 листопада 1991 року № 1798-XII зі змінами та доповненнями (далі по тексту – ГПК України).
     Чинне законодавство, будучи багатогранною системою юридичних правил, заразом передбачає головні засади ефективного та продуманого утвердження нашої Батьківщини, як суверенної, демократичної, а також правової держави. Скажімо згідно з правовою нормою, яка вітчизняним законодавцем закріплена в ч. 1 ст. 55 Конституції України, права і свободи людини та громадянина захищаються судом.
    Чіткий та недвозначний зміст зазначеної норми щодо всебічного з’ясування досліджуваного нами питання конкретизують інші закони. Як це розуміти?
     Чинне законодавство передбачає цілу низку різних за своєю сутністю вимог до процесуальних документів, які можна зустріти в господарському процесі. Скажімо у відповідності до правової норми, яка отримала належне закріплення в ч. 1 ст. 295 ГПК України, учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції в ухвалі про відкриття касаційного провадження.
       Звідси випливає декілька важливих аспектів, що мають практичне значення. Зокрема учасники справи, звертаючись до відповідного суду, заразом можуть, а не зобов’язані, подати відзив на касаційну скаргу, що в свою чергу присутня в господарському процесі.  

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости науки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.