Чи відсутність відзиву на касаційну скаргу перешкоджає розгляду судового рішення

06 травня 2022, 17:48
Власник сторінки
Адвокат
0
97

В даній статті з'ясовується, чи перешкоджає відсутність відзиву на касаційну скаргу на всебічний розгляд судового рішення.

Одним з процесуальних документів, які присутні в господарському процесі, є відзив на касаційну скаргу. Чи відсутність цього носія юридичної інформації  перешкоджає об’єктивному розгляду судового рішення?

    Правове регулювання даного питання здійснюється за певними правилами, чіткий перелік яких охоплений відповідними нормативно-правовими актами.  Зокрема, з’ясовуючи, чи перешкоджає всебічному розгляду судового рішення відсутність відзиву на касаційну скаргу, наявного в господарському процесі, потрібно проаналізувати такі правові джерела:

1.  Конституція України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР зі змінами та доповненнями (далі по тексту – Конституція України);

2.  Господарський процесуальний кодекс України від 6 листопада 1991 року № 1798-XII зі змінами та доповненнями (далі по тексту – ГПК України).

    Чинне законодавство, будучи багатогранною системою юридичних правил, заразом передбачає головні засади ефективного та продуманого утвердження нашої Батьківщини, як суверенної, демократичної, а також правової держави. Скажімо згідно з правовою нормою, яка вітчизняним законодавцем закріплена в ч. 1 ст. 55 Конституції України, права і свободи людини та громадянина захищаються судом.

    Чіткий та недвозначний зміст вищевказаної норми щодо чіткого з’ясування досліджуваного нами питання роз’яснюють інші закони. Як це розуміти?

    Чинне законодавство передбачає цілу низку різни за своєю сутністю вимог до цілої низки різних за своєю юридичною суттю процесуальних документів. Скажімо у відповідності до правової норми, яка отримала належне закріплення в ч. 3 ст. 295 ГПК України, відсутність відзиву на касаційну скаргу не перешкоджає перегляду судових рішень (рішення).

    Звідси випливає декілька важливих аспектів, що мають практичне значення. Наприклад анітрохи не перешкоджає всебічному розгляду судового рішення відсутність відзиву на касаційну скаргу.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.