Форма відзиву на касаційну скаргу в господарському процесі

05 травня 2022, 17:17
Власник сторінки
Адвокат
0
113

В даній статті зясовується, яка форма притаманна відзиву на касаційну скаргу, що в свою чергу присутній в господарському процесі.

    Одним з процесуальних документів, які присутні в господарському процесі, є відзив на касаційну скаргу. Яка форма властива такому матеріальному носію юридичної інформації?

    Правове регулювання даного питання здійснюється за певними правилами, чіткий зміст яких передбачений відповідними нормативно-правовими актами.  Зокрема, встановлюючи, яка форма притаманна відзиву на касаційну скаргу, що в свою чергу наявний в господарському процесі, необхідно проаналізувати такі правові джерела:

1.  Конституцію України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР зі змінами та доповненнями (далі по тексту – Конституція України);

2.  Господарський процесуальний кодекс України від 6 листопада 1991 року № 1798-XII зі змінами та доповненнями (далі по тексту – ГПК України).

    Чинне законодавство, будучи багатогранною системою юридичних правил, заразом передбачає головні засади ефективного та продуманого утвердження нашої Батьківщини, як суверенної, демократичної, а також правової держави. Скажімо згідно з правовою нормою, яка вітчизняним законодавцем закріплена в ч. 1 ст. 55 Конституції України, права і свободи людини та громадянина захищаються судом.

    Чіткий та недвозначний зміст зазначеної норми щодо всебічного з’ясування форми, яку повинен мати відзив на касаційну скаргу, що в свою чергу наявний в господарському процесі, конкретизують інші закони. Як це розуміти?

    Чинне законодавство передбачає цілу низку різних за своєю сутністю вимог до відповідних процесуальних документів, наявних в господарському процесі. Скажімо у відповідності до правової норми, яка отримала належне закріплення в ч. 1 ст. 295 ГПК України, учасники справи мають право подати до суду касаційної інстанції відзив на касаційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом касаційної інстанції в ухвалі про відкриття касаційного провадження.

    Звідси випливає декілька важливих аспектів, що мають практичне значення. Зокрема відзив на касаційну скаргу, що присутній в господарському процесі, має виключно письмову форму.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.