Адвокати вправі бути членами міжнародних організацій адвокатів

14 березня 2022, 14:47
Власник сторінки
Адвокат
0
4

В даній статті з'ясовується, чи можуть адвокати бути членами міжнародних організацій адвокатів.

     Професійні адвокати є одними з безпосередніх учасників судового процесу. Чи дозволено даним особам бути членами міжнародних організацій адвокатів?
   Правовому регулюванню даного питання притаманні своєрідні особливості. Зокрема різні за своїм змістом аспекти, що стосуються всебічного з’ясування різних за своєю суттю можливостей, які в свою чергу гарантовані адвокатам, регламентуються:
     1.    Конституцією України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР зі змінами та доповненнями (далі – Конституція України);
   2.    Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05 липня  2012 року № 5076-V зі змінами та доповненнями (далі – Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
    Чинне законодавство, будучи багатогранною системою юридичних правил, заразом передбачає головні засади ефективного та осмисленого утвердження нашої Батьківщини, як суверенної, демократичної, а також правової держави. Скажімо згідно з правовою нормою, яка вітчизняним законодавцем закріплена в ч. 1 ст. 1312 Конституції України, для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура.
    Чіткий та недвозначний зміст вказаної норми щодо всебічного з’ясування майнових та особистих немайнових прав, які гарантовані адвокатам, отримав належні роз’яснення в інших нормативних актах, що в свою чергу регулюють одні з найголовніших правових відносин. Як це розуміти?
      Чинним законодавством передбачено, що адвокатам гарантовані різні права. Зокрема у відповідності до правової норми, яка отримала належне закріплення в ч. 2 ст. 18 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокати, їх об’єднання можуть бути членами міжнародних організацій адвокатів та юристів.
    Отже, вищевказаним особам гарантовані різні за своєю суттю можливості. Наприклад, адвокати вправі в порядку, що встановлений відповідним законом, можуть бути членами міжнародних організацій адвокатів.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.