Заборона недієздатним особам здійснювати адвокатську діяльність

05 березня 2022, 15:30
Власник сторінки
Адвокат
0
2

В даній статті з'ясовується, чи можуть фізичні особи, що в судовому порядку визнані недієздатними, здійснювати адвокатську діяльність.

     Адвокатська діяльність – це один з ймовірних видів юридичного супроводу різних за своїм статусом учасників правових відносин. Чи може займатися нею фізична особа, що визнана недієздатною?
    Правовому регулюванню даного питання притаманні своєрідні особливості. Зокрема різні за своїм змістом аспекти, що стосуються всебічного з’ясування суб’єктного складу фізичних осіб, яким в свою чергу заборонено здійснювати адвокатську діяльність, регламентуються:
     1.    Конституцією України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР зі змінами та доповненнями (далі – Конституція України);
    2.    Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05 липня  2012 року № 5076-V зі змінами та доповненнями (далі – Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
    Чинне законодавство, будучи багатогранною системою юридичних правил, заразом передбачає головні засади ефективного та осмисленого утвердження нашої Батьківщини, як суверенної, демократичної, а також правової держави. Скажімо згідно з правовою нормою, яка вітчизняним законодавцем закріплена в ч. 1 ст. 1312 Конституції України, для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура.
      Чіткий та недвозначний зміст вказаної норми щодо всебічного з’ясування фізичних осіб, яким заборонено займатися адвокатською діяльністю, отримав належні роз’яснення в інших нормативних актах, що в свою чергу регулюють одні з головних правових відносин. Як це розуміти?
   Чинне законодавство передбачає цілу низку різних за своїм змістом заборон, що стосуються такої діяльності. Зокрема у відповідності до юридичної норми, яка отримала своє закріплення в п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», не може бути адвокатом та особа, що визнана судом недієздатною чи обмежено дієздатною.
      Таким чином, далеко не всі суб’єкти суспільних відносин вправі займатися адвокатською діяльністю. Наприклад, не може бути адвокатом фізична особа, яка була визнана недієздатною згідно з обґрунтованим та законним рішенням, що в свою чергу ухвалив відповідний суд.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.