Окремі аспекти роботи, що є несумісною з адвокатською діяльністю

2 ноября 2021, 21:30
Владелец страницы
Провідний юрисконсульт, стажист адвоката
0
9

В даній статті з'ясовується, чи адвокату дозволено поєднувати свою професійну роботу з нотаріальною діяльністю.

   Кожному адвокату гарантовано різні за своєю суттю юридичні можливості. Чи вправі він поєднувати свою професійну роботу з нотаріальною діяльністю?
    Правове регулювання даного питання здійснюється за певними правилами, чіткий зміст яких передбачений відповідними нормативно-правовими актами.  Зокрема різні за своїм змістом питання, що стосуються всебічного з’ясування суб’єктного складу фізичних осіб, яким в свою чергу заборонено здійснювати адвокатську діяльність, регламентують:
      1.    Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (далі по тексту – Конституція України);
     2.    Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року № 5076-VI (далі по тексту – Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
    Чинне законодавство, будучи багатогранною системою юридичних правил, водночас гарантує всім суб’єктам правових відносин цілу низку різних прав, яким в свою чергу властивий притаманний майновий чи немайновий характер. Зокрема згідно з правовою нормою, яка вітчизняним законодавцем закріплена в ч. 1 ст. 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу.
     Чіткий і недвозначний зміст даного положення щодо всебічного з’ясування чіткого переліку правомірних робіт, які будь-який адвокат не може поєднувати зі своєю професійною діяльністю, роз’яснюють інші нормативно-правові акти, що в свою чергу посідають одні з чільних місць у вітчизняній правовій системі. Що це означає?
   Чинне законодавство, врегульовуючи різні за своєю суттю правовідносини,  заразом передбачає різні за своєю суттю обмеження для відповідних професій. Зокрема у відповідності до правової норми, яка отримала належне закріплення в п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», несумісною з діяльністю адвоката є нотаріальна діяльність.

 

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости науки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.