Окремі питання правового статусу адвоката

1 ноября 2021, 21:54
Владелец страницы
Провідний юрисконсульт, стажист адвоката
0
5

В даній статті з'ясовується, чи може займатися адвокатською діяльністю фізична особа, яка згідно з обгрунтованим рішенням відповідного суду визнана обмежено дієздатною.

   Адвокатська діяльність є одним з визначних видів інтелектуальної роботи. Чи може бути адвокатом фізична особа, що визнана обмеженодієздатною?

Правове регулювання даного питання здійснюється за певними правилами. Зокрема різні за своїм змістом питання, що стосуються всебічного з’ясування суб’єктного складу фізичних осіб, яким в свою чергу заборонено здійснювати адвокатську діяльність, регламентують:

1.    Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (далі по тексту – Конституція України);

2.    Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року № 5076-VI (далі по тексту – Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Чинне законодавство, будучи багатогранною системою, водночас гарантує тим або іншим особам різні за своїм змістом майнові та немайнові можливості. Зокрема ч. 1 ст. 59 Конституції України закріплено юридичну норму про те, що кожен має право на правову допомогу.

Чіткий та недвозначний зміст вищевказаної норми щодо чіткого з’ясування фізичних осіб, яким заборонено займатися адвокатською діяльністю, отримав відповідну конкретизацію в інших нормативно-правових актах, що посідають одні з найчільніших місць в чинному законодавстві. Що це означає?

    Чинне законодавство передбачає цілу низку різних за своїм змістом заборон, які стосуються вищевказаної діяльності. Зокрема згідно з юридичною нормою, яку національним законодавцем закріплено в п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», не може бути адвокатом та особа, яка визнана судом недієздатною або обмежено дієздатною.

    Таким чином, далеко не всі суб’єкти суспільних відносин можуть займатися адвокатською діяльністю. Наприклад, не може бути адвокатом фізична особа, яка у відповідності до обґрунтованого рішення відповідного суду була визнана обмежено дієздатною чи недієздатною.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости науки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.