Окремі проблемні питання адвокатської діяльності

01 вересня 2021, 21:32
Власник сторінки
Адвокат
0
26

в даній статті з'ясовується чи має право на адвокатську діяльність фізична особа, в якої є непогашена судимість за вчинення нею тяжкого злочину.

     Адвокатська діяльність за своєю суттю є одним з найголовніших різновидів інтелектуальної праці. Чи дозволено бути адвокатом фізичній особі, в якої є непогашена судимість за вчинення нею тяжкого злочину?
     Правове регулювання даного питання здійснюється за певними правилами. Зокрема різні за своїм змістом питання, що стосуються всебічного з’ясування суб’єктного складу фізичних осіб, яким в свою чергу заборонено здійснювати адвокатську діяльність, регламентують:
      1.    Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (далі по тексту – Конституція України);
      2.    Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року № 5076-VI (далі по тексту – Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
      Чинне законодавство, будучи багатогранною системою, водночас гарантує тим або іншим особам різні за своїм змістом майнові та немайнові можливості. Зокрема ч. 1 ст. 59 Конституції України закріплено юридичну норму про те, що кожен має право на правову допомогу.
      Чіткий та недвозначний зміст вищевказаної норми щодо чіткого з’ясування фізичних осіб, яким заборонено займатися адвокатською діяльністю, отримав відповідну конкретизацію в інших нормативно-правових актах, що посідають одні з найпочесніших місць в чинному законодавстві. Що це означає?
   Чинне законодавство передбачає цілу низку різних за своїм змістом заборон, які стосуються вищевказаної діяльності. Зокрема згідно з юридичною нормою, яку національним законодавцем закріплено в п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», не може бути адвокатом та особа, яка має непогашену чи незняту в установленому законом порядку судимість за вчинення тяжкого, особливо тяжкого злочину, а також нетяжкого злочину, за який призначено покарання у виді позбавлення волі.
      Таким чином, далеко не всі суб’єкти суспільних відносин можуть займатися адвокатською діяльністю. Наприклад, не може бути адвокатом фізична особа, яка в порядку, що в свою чергу передбачений чинним законодавством, має непогашену судимість за вчинення нею тяжкого злочину.  

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.