Деякі цікаві книги до століття (огляд #1)

23 сентября 2012, 10:54
Владелец страницы
0
804
Деякі цікаві книги до століття (огляд #1)

В рамках святкування 100-ліття найбільшої дитячої виховної організації України, Пласт видав кілька вартісних і грунтовних книг. Презентую перші два видання

Видання перше. Тисовський О. Ідеологія Пласту – українського скаутингу./ Упоряд та передмова Стуганця В. Р. – Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2012. – 56 с.

У книзі вперше публікується рукописні тексти одного з основоположників українського скаутингу — Пласту д-ра Олександра Тисовського. Три вміщенні у книзі статті, написані спеціально для старшого пластунства, а фактично - перших вихованців українського скаутингу, які досягли повноліття і взялись за активну розбудову своєї організації. 

Точного датування рукописів встановити не вдалось, однак відомо, що вони відносяться до другої половини 1920-х років, тобто часу найбільшого розвитку Пласту, який можна вважати «золотою добою» українського скаутингу.


Видання буде цікавим для всіх пластунів та провідників сучасного українського скаутингу і молодіжного руху, а також громадських активістів, педагогів, вчителів, істориків та всіх, хто цікавиться теорією і практикою найкращої методики позашкільного самовиховання молоді упродовж всього останнього століття.

Видання друге. Бейден-Поуелл оф Ґілвелл Роберт. Порадник виховникам. - Івано-Франківськ: Місто-НВ, 2012. – 72 с.

Цей посібник укладений основоположником світового скаутського руху генералом Бейден-Поуеллом у 1919 році і дає ідеологічне підґрунтя для вишколу скаутмастрів 

Книга написана спеціально для учасників міжнародних тренінгових курсів скаутмастрів «Wood Badge», які в тому році вперше були проведені в Ґілвелл Парку поблизу Лондона і проходять там щорічно дотепер, а також і в багатьох країнах світу, в яких скаутинг набільш розвинутий.


Посібник є базовим у самовихованні скаутських виховників молоді у світі настільки ж, наскільки «Пластування для хлопців» є ключовим орієнтиром у самовихованні юнацтва. Це перше видання посібника українською мовою, яке має меті підвищити ефективніть успішного позашкільного виховання молоді в національному скаутському русі.

Видання здійснено в рамках проекту «Скаутинг для ромів», який спільно реалізують Пласт — Національна скаутська організація України, Союз словацьких скаутів (Svaz slovenskych skautov) та Міжнародний фонд «Відродження». 

Цей проект в цілому, а дане видання зокрема, наочно демонструють, що скаутинг не має національних кордонів і є спільним для всієї молоді світу. Відтепер найкраща світова методика самовиховання молоді, а значна частина її принципів викладена саме у цьому посібнику, стала доступною для виховників всієї української молоді, незалежно від її національного походження.

* * *
Далі буде...
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи-ПРО
ТЕГИ: Пласт,книги ,скаутинг,історія,освіта,Скаути
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.