Чому слабоалкогольні газовані напої та алкогольні енергетики дуже шкідливі

31 січня 2023, 09:11
Власник сторінки
0
23

Чи дійсно можна пропускати повз увагу шкідливість слабоалкогольних газованих напоїв та алкогольних енергетиків?

Недооцінювати шкоду - небезпечно
Однозначно: недооцінювати негативний вплив слабоалкогольних напоїв на організм - не найкраща ідея. Якраз у цьому й полягає їх найбільша небезпека, особливо, для підлітків.

Адже продавці часто не проявляють достатньої пильності в перевірці документів при купівлі слабоалкогольних напоїв, діти знаходять можливості придбати їх, а батьки не помічають сп'яніння. Тому часто це перший крок до проблем зі здоров’ям, сильних отруєнь або навіть алкоголізму.

Відповідно до опитування ESPAD, вино, разом зі слабоалкогольними напоями - найпопулярніші серед підлітків.

Як саме слабоалкогольні напої шкодять організму?
Будь-який рівень вживання алкоголю становить небезпеку для здоров'я. Перш за все - це загроза для здоров‘я печінки та серця, шлунково-кишкового тракту. А також вони:

Спричиняють зниження тиску та можуть викликати розвиток цукрового діабету, адже місять у складі барвники, консерванти та велику кількість цукру.
Часто викликають сильні алкогольні отруєння, особливо, в літній період. Тому що через відносно низький вміст спирту мають властивість викликати бажання випити більше та отримати сильніше сп‘яніння, через що можна легко не розрахувати кількість. Особливо, це стосується підлітків, які не можуть адекватно оцінювати свій стан.
Викликають залежність та розвиток алкоголізму як в дорослих, так і в підлітків. Що може перерости у вживання й міцних напоїв у великих кількостях. Зокрема, газ, що міститься в таких напоях, прискорює всмоктування спирту в кров і непомітно для людини викликає залежність.
Провокують появу зайвої ваги.
Бренди та привернення уваги підлітків
Багато популярних міжнародних та вітчизняних брендів приховують за своїми яскравими пляшками, привабливими слоганами, а останнім часом і патріотичними мотивами лише намір заробітку на здоров‘ї української молоді.

Вживання слабоалкогольних напоїв презентуються як обов‘язковий атрибут веселого проведення часу з друзями, спілкування з дівчиною або хлопцем, необхідність для того, щоб бути популярним та "своїм в компанії".

Проте жодних згадок про погане самопочуття, симптоми сильного похмілля та алкогольного отруєння. Усе це викривляє сприйняття дітей та підлітків.

Revo, King’s Bridge, Shake, Ром Кола, Джин Тонік, Longer - і це далеко не повний перелік причетних брендів.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Lifestyle&Fashion
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.