7 флакончиків «Ла Сота» як ганьба 12 прокурорів

13 липня 2021, 14:15
Власник сторінки
журналист
0
26
7 флакончиків «Ла Сота» як ганьба 12 прокурорів

12 старших слідчих і просто слідчих київської поліції і чомусь теж 12 столичних прокурорів в холодильнику завідуючої сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів


Наші доблесні поліціянти і непідкупні прокурори здійснили неймовірний подвиг, який вже встиг стати юридичним анекдотом.

12 старших слідчих і просто слідчих київської поліції і чомусь теж 12 столичних прокурорів в  холодильнику завідуючої сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів знайшли і вилучили аж сім флакончиків матеріалів штаму «Ла Сота», чотири з яких були з закінченим терміном придатності.

Орієнтовна вартість одного флакончика вакцини проти ньюкаслської хвороби із штаму «Ла Сота», яку використовують для профілактики  захворювання курей на ньюкаслську хворобу становить 17 грн. 50 коп. Вакцину можна купити у будь-якій ветеринарній аптеці або отримати на замовлення скориставшись послугами Інтернет замовлень та Нової пошти або Укрпошти і зберігати до застосування у домашньому холодильнику.

Сума збитків менше 100 гривень. І звинувачення за 191 статтею Кримінального кодексу.

Слідство тривало рекордно швидко. Після переможних заяв прес-служб, які передрукували провідні ЗМІ, справу передали до суду. Нині адвокати читають обвинувальний акт як гумористичний твір, написаний 12 прокурорами і 12 поліціянтами.

А історія проста – в інститутській лабораторії зламався древній холодильник. Як виявилося, в Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів таке траплялось неодноразово. Аби зразки не зіпсувалися, як це було кілька разів до того, їх і помістили в нормальний домашній холодильник.

В той момент у головної героїні цієї історії виник виробничий конфлікт через відмову підписувати експертизу певним сумнівним ветеринарним препаратам. І недоброзичливці, знаючи про ті злощасні флакони підленько написали донос, розслідувати який миттєво кинулися аж 24 правоохоронця. Мабуть зацікавили…

Так би боролися з реальною корупцією і злочинцями…

Аби зрозуміти науковий рівень відомого і поважного фахівця у своїй сфері, яким є колишня завідувачка сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів, варто почитати її біографію. Міжнародні конференції, відрядження до провідних країн, визнання…

Кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник. У 1976 році закінчила ветеринарний факультет Української сільськогосподарської академії, м. Київ, за фахом – ветеринарний лікар. У 1989 році здобула науковий ступінь кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, вірусологія, епізоотологія, імунологія та мікологія. У 1996 році отримала вчене звання старшого наукового співробітника.

З 02 вересня 1976 по 09 жовтня 1997 рр. – працювала на посадах від старшого  лаборанта до провідного наукового співробітника в Українському науково-дослідному ветеринарному інституті (з 1992 року – Інститут ветеринарної медицини), м. Київ.

З 10 жовтня 1997 по 26 вересня 2020 року – працювала в Державному науково-контрольному інституті біотехнології і штамів мікроорганізмів, м. Київ на посадах завідуючої відділом біотехнології та контролю якості вірусних препаратів та завідуючої сектору підтримання штамів вірусів.

Нині працює науковим консультантом у відділі інформації та реєстрації препаратів Департаменту з наукової роботи однієї з провідних українських компаній.

У 2001 році за рекомендацією Державного департаменту ветеринарної медицини України була направлена на стажування до Німеччини, де успішно закінчила 6-ти місячний курс по вивченню міжнародних регламентів на норм забезпечення якості вакцинних та діагностичних засобів, що використовуються для потреб ветеринарної медицини.

Постійно розширювала професійні знання та досвід шляхом участі в різноманітних професійних тренінгах за фахом (в тому числі як тренер) в Україні і за кордоном.

Неодноразово виступала з науковими та науково-практичними доповідями на міжнародних (США, Канада, Японія, Південна Африка, Китай, Німеччина, Угорщина, Іспанія) та вітчизняних конференціях та симпозіумах.

У 2016 році була обрана представником України від МЗС для участі у Саміті G7, що відбувся в м. Токіо, Японія, де виступила з доповіддю, яка отримала одностайне схвалення на пленарному підсумковому засіданні.

Була керівником та безпосереднім виконавцем трьох наукових державних програм, а також менеджером та виконавцем трьох міжнародних наукових проектів.

Має значний досвід науково-дослідної роботи в сфері вірусології, імунології, серології та епізоотології. Є експертом з питань вивчення, діагностики та профілактики наступних захворювань сільськогосподарських тварин та птиці: ензоотичний лейкоз великої рогатої худоби, ньюкаслська хвороба, інфекційний бронхіт птиці, класична чума свиней, африканська чума свиней тощо.

Протягом останніх років приймала участь у вивченні перспективи застосування у ветеринарній медицині біосенсорів на основі явища поверхневого плазмонного резонансу для експрес діагностики ензоотичного лейкозу великої рогатої худоби, про що є публікації та міжнародний патент.

Свій науково-практичний досвід та знання в галузі ветеринарної вірусології та імунології залучала для проведення науково-практичних тренінгів з метою підвищення кваліфікації фахівців ветеринарної медицини.

Неодноразово приймала участь в професійних раундах Міжнародних лабораторних випробувань на рівні Референц лабораторій Міжнародного епізоотичного бюро (МЕБ). Має контакти та спільні наукові публікації з багатьма провідними науковцями та фахівцями у світі та в Україні.

Упродовж останніх 23 років була експертом з реєстрації ветеринарних імунобіологічних засобів в Україні. В роботі постійно керується рекомендаціями Міжнародного епізоотичного бюро та нормативними документами ЄС.

Була призначена членом секції ветеринарних імунобіологічних препаратів Держаної фармакологічної комісії України і виконувала відповідні обов’язки упродовж семи років.

В 2014-2016 рр. – була членом Спеціалізованої Вченої ради із захисту кандидатських дисертацій за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, епізоотологія, інфекційні хвороби та імунологія.

Є офіційним перекладачем з англійської на українську мову чотирьох статей Європейської фармакопеї, які увійшли до нової 9-ої редакції Державної фармакопеї України.

Має 145 наукових публікацій, 4 патенти на винахід, в тому числі один міжнародний, є розробником та автором 6 нових діагностичних імунобіологічних засобів, 7 ДСТУ та  Національного стандарту, є співавтором міжнародної монографії «Transboundary and emerging viral infections of pigs in Central and Eastern Europe».

Має державні нагороди та грамоти.

І звинувачення у крадіжці 7 флакончиків вартістю 17 грн.50 коп !

Цією резонансною справою вже зацікавилися правозахисники, журналісти, наукове середовище! – заявив учасник громадського правозахисного комітету П. Аброскін, – Будемо звертатися до преси, громадськості на підтримку колишньої завідуючої сектору Державного науково-контрольного інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів .

Нині справу вивчають адвокати, вимагаючи провести експертизу і реально оцінити вартість семи флакончиків штаму «Ла Сота», які в ветеринарній аптеці продають за сімнадцять гривень…

Будемо спостерігати за процесом судового розгляду.

Матеріал варто сприймати як спробу фейлетону…

Віктор Тригуб

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.