Відеоперформанс “Зроби мені тишу” - вистава про дійсно важливі речі

24 жовтня 2020, 16:29
Власник сторінки
0
11

24 жовтня ГО “Точка Дотику” за підтримки Українського культурного фонду презентує відеоперформанс “Зроби мені тишу”.


За сюжетом, компанія обговорює своє ставлення до війни - хтось її не визнає, хтось не може визначитись, а хтось нагадує, що вона триває. Особливість відео-вистави полягає в тому, що у її основі лежать реальні історії людей, які приймали участь у бойових діях на Сході України.

 

За словами одного з авторів вистави -  Анатолія Татаренка, у відеоперформарсі «Зроби мені тишу» за допомогою простих дій та простих слів була створена дуже потужна атмосфера навколо: “Ми розпрацьовували простоту так, щоб говорити про складні речі, які є в сучасній історії України, про нас самих, про те як ми часом можемо не чути один одного, але при цьому розділяти одну країну, одне місто, один стіл”.


Виконати таку задачу зміг професійний склад акторів - Сергій Смеян, Євгенія Непиталюк, Оксана Леута, Євген Черников та Микола Панасюк, а потужну атмосферу допоміг створити Оркестр Почесної варти окремого Президентського полку iм. Богдана Хмельницького.


“Протягом 5 років ми шукали різні підходи до того, як можна говорити про війну та про відношення людей до військових подій. На мою думку, так само, як кожна наступна війна починається з тактик і технік ведення, що були притаманні попередній, так само кожен наступний художній проект про війну починається з попередніх наративів. Відчувається, що рефлексія потрібна, але війна триває і її впливу на художнє висловлення складно уникнути. ”- так прокоментував важливість проекту режисер відеоперформансу Павло Юров.


За словами Анастасії Гернеги, керівниці ГО “Точка Дотику”, під час роботи над проектом команда відчула, що тема настільки важлива, що навіть створила окремий міні-проект: “Герої щодня ходять серед нас, але ми їх не помічаємо. Ми навіть уявити не можемо, як їм складно сприймати світ, у якому поняття миру та війни настільки розмиті. Тому ми вирішили зробити фото серію, яка б передала емоції візуально та надали ці фотографії у вільний доступ до використання, щоб якмога більше людей згадало, що в країні півтора мільйони героїв, про подвиги яких ми намагаємось не задумуватись”.


Відеоперформанс можна буде переглянути безкоштовно, у прямому ефірі, 24 жовтня, початок о 20:00. Вистава транслюватиметься на ФБ сторінці проекту:
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.