Прем’єра мюзиклу «Скрипаль на даху» Дж. Бока!

25 квітня 2018, 14:12
Власник сторінки
0
Прем’єра мюзиклу «Скрипаль на даху» Дж. Бока!

Наприкінці весни на киян чекає визначна подія, яка закарбується на сторінках театральної історії України – прем’єра мюзиклу «Скрипаль на даху» Дж. Бока!

В Національній опереті України велика прем’єра мюзиклу «Скрипаль на даху» Дж. Бока!

Наприкінці весни на киян чекає визначна подія, яка закарбується на сторінках театральної історії України – прем’єра мюзиклу «Скрипаль на даху» Дж. Бока!

Режисер-постановник Богдан Струтинський — н.а. України, генеральний директор-художній керівник Національної оперети України.

Перші покази вистави «Скрипаль на даху» презентують на головній сцені театру 25, 26, 31 травня та 01 червня 2018 року.

Чому скрипаль на даху? На це питання доволі часто доводилося відповідати художнику Марку Шагалу, лейтмотивом творчості якого став образ скрипаля, надто яскравого і незвичайного щоб існувати у реальності. Тим не менш, художник незмінно повторював, що Скрипаль на даху – це реальність! Скрипаль, мовляв, забрався на дах, аби його не турбували… Автори мюзиклу про Тев’є Тевеля, композитор Джеремі Бок та лібретисти Джозеф Стайн і Шелдон Харнік втілили шагалівський образ Скрипаля в музичній історії за оповіданнями Шолома Алейхема «Тев’є молочник».

Мюзикл розпочинається композицією «Традиція» і саме тема традиції, згідно із задумом авторів, стала концепцією всього твору. Традиції життя, їх збереження, слідування ним жителями єврейського містечка Анатівка, що під Києвом, сколихнули почуття людей різних національностей, різних віросповідань. Мюзикл «Скрипаль на даху», який вперше був поставлений на Бродвеї у 1964 році, підкорив серця мільйонів!

Головний герой Тев’є, батько п’ятьох доньок, розмірковує про сенси життя і любить порозмовляти із Богом. Він є ревнителем традицій, ретельно оберігає родинне вогнище від негараздів, мріє про щастя й достаток. Тев’є упевнений, що варто вигідно видати дочок заміж, аби ті влаштувалися у житті якнайкраще.

За сюжетом твору сваха Єнта вже і женихів дочкам Тевель підшукала. Але замість того, щоб взяти шлюб із багатим вдівцем Лайзером, старша дочка Цейтл виходить заміж за бідного кравця Мотла. Тев’є, розчулений почуттями донечки, благословляє молодят і умовляє погодитись на їхній шлюб дружину Голду. Що ж? «Гроші – вони круглі. Сьогодні там, а завтра вже тут, аби бути живим здоровим. А головне – це надія!» — філософствує Тев’є.

Друга дочка, Годл закохується у бідного студента Перчика і від’їжджає з ним до революційного Києва. Третя остаточно розбиває серце батька: Хава вінчається із Федькою у православному храмі, зраджуючи релігійним віруванням сім’ї і Тев’є відмовляється від неї. Тим часом родину чекають непрості випробування. За царським указом всі євреї мають виїхати з губернії. Збираючи нехитрий скарб, Тев’є примирюється із долею і благословляє на прощання непокірну Хаву. Цейтл і Мотл збираються до Америки, Годл слідує за Перчиком у заслання до Сибіру а Хава збирається із Федькою до Кракова — дороги рідних розходяться по світу…

У традиційній культурі музикант-скрипаль супроводжує всі етапи життя єврейської родини.

Він став символом життєвого укладу, знаковим образом поєднання усталеності і свободи. Мюзикл «Скрипаль на даху» Національної оперети України – спроба сучасного відображення складного поєднання розбіжностей життя. Філософська і лірична постановка, де у сценічній реальності акторського буття грають музика, колір, безмежні почуття.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости Киева
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.