ЧИ ЗАГРОЖУЄ КИЄВУ СМІТТЄВИЙ ЧОРНОБИЛЬ-2

15 декабря 2017, 08:57
Владелец страницы
Адвокат
0
13

ЧИ ЗАГРОЖУЄ КИЄВУ СМІТТЄВИЙ ЧОРНОБИЛЬ-2

Громадська організація "Громадська екологічна ініціатива", яку я очолюю, продовжує збір підписів за петицію , ГО "Громадська екологічна ініціатива" було направлено звернення на ім'я всіх 120 депутатів Київської міської ради, а також усім народним депутатам України (депутатам мажоритарникам від міста Києва та Київської області - персональні звернення).

За результатам наших листів на адресу голови КМДА Віталія Кличка, Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, перевіряючих та контролюючих органів  надійшли численні депутатські запити та звернення щодо необхідності проведення відповідних перевірок діяльності небезпечних об’єктів, що загрожують безпеці навколишнього природнього середовища, населенню міста Києва та прилеглих територій, а також про вирішення питань подальшого функціонування таких об’єктів, проведення громадських слухань із приводу будівництва сміттєспалювальних заводів і розробки програми безпечного поводження з відходами.

Паралельно були відправлені запити на отримання публічної інформації до державних органів та органів місцевого самоврядування. За їхніми результатами вдалось отримати додатковий обсяг інформації, зокрема, щодо плану організації територій, які межують із небезпечними об’єктами, а також земельних ділянок, на яких планується будівництво сміттєспалювальних заводів. А також дані про зростання онкологічної захворюваності киян впродовж останніх 10 років. Відповідно до наданої офіційної відповіді від Департаменту охорони здоров'я КМДА, станом на 2007 рік цей показник складав 2110,7 на 100 000 населення, а станом на 2016 рік - вже сягає 2832,9 на 100 000 населення. Тобто, захворюваність зросла майже на 35 %. Це свідчить про те, що політика київської міської влади та державних органів у галузі охорони навколишнього природнього середовища, екологічної та санітарно-епідеміологічної безпеки, м'яко кажучи, не зовсім правильна і підлягає вдосконаленню. Будівництво заводів лише сприятиме кардинальному росту показників онкологічної захворюваності!

Завдяки наполегливій роботі "Громадської екологічної ініціативи" столична влада дослухалась до думок про необхідність проведення громадських слухань та перегляду рішень щодо будівництва заводів.

У листі №058/4/2-10604 Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА зазначено, що для можливості реалізації проектів потрібно вирішити земельні питання та провести громадські слухання. Влада міста нині активно вивчає інвестиційні пропозиції для побудови сміттєпереробних потужностей. Враховуючи високу вартість технологій, до прийняття рішення потрібно підходити виважено. Відтак, для ухвалення базових принципів будівництва сміттєпереробних заводів та застосування тієї чи іншої технології переробки буде проведено громадське обговорення.

Але проблеми від цього не зникають - ні від наявності величезної кількості сміття; ні від спалювання його на території міста і отруєння мешканців. Робота триває далі. І вистачить її на всіх! Наша громадська організація запрошує до своїх лав нових активістів, щоб розширити можливості захисту порушених прав та свобод. Усі бажаючі можуть долучитися до процесу боротьби, надіславши листа на адресу gromeco@ukr.net

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Киева
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.