Спецоперація від Януковича

4 мая 2011, 09:51
Журналіст, сценарист документального кіно, спеціаліст з міжнародної адвокації
0
12866

Піховшек жжот

 

         Вчора на “Кореспонденті”  якийсь час головною була новина про те, що визначення Віктора Януковича ворогом преси №1 – це начебто спецоперація. Таку думку в дискусії зі мною  в ефірі 5-го каналу висловив відомий В’ячеслав Піховшек. 

         Нагадаю, що вчора ж, згідно з рейтингом Інституту масової інформації і Київської незалежної медіа-профспілки Віктор Янукович став головним ворогом преси.

         Я погоджуюся, що це таки спец операція, в якій активну участь взяв сам... Віктор Янукович. І для певності докладаю список активності президента у рамках цієї спец операції.

15.06.10 Охоронці президента Януковича застосували силу до журналіста каналу СТБ Сергія Андрушка, коли він знімав виступ президента на виставці "Агро-2010". «Мій оператор пішов за ним разом з іншими. А я трохи запізнився, бо складав техніку, шнури... Коли я теж попрямував за ним, то дорогу мені перекрив невідомий чоловік", — розповів Андрушко. На прохання журналіста представитися, чоловік відповів відмовою. Коли невідомі побачили, що інцидент знімає оператор, вони відпустили Андрушка. Пізніше, цього ж дня, Управління державної охорони висловило жаль за непорозуміння, яке мало місце між працівниками правоохоронних органів та журналістом телеканалу СТБ Сергієм Андрушком під час відвідання президентом Віктором Януковичем виставки.

07.02.2010 В Донецькій області на виборчі дільниці не впускають журналістів  газети КВУ «Точка зору». Ці правопорушення мали місце  на дільниці № 41та  № 42. Голова комісії заявив, що він не визнає посвідчення, і в грубій формі закликав журналістів залишити приміщення. При цьому член комісії від кандидата Віктора Януковича викликав представника міліції і сказав, що вони не мають права знаходитися навіть на території, яка відноситься до дільниці. У той же час на сусідній дільниці (ДВК № 47), крім офіційних спостерігачів від Януковича, присутні 5 кореспондентів видань «Горизонт», «Вести» і з посвідченням працівників ЗМІ без зазначення назви видання.

07.02.2010 Рівненських журналістів не впустили на дільницю в м. Сарни через відсутність редакційного завдання. «Голова комісії — представник від Віктора Януковича — не допустила на виборчу дільницю журналістів. Мотивувала тим, що для допуску на дільницю вони повинні показати дане їм редакційне завдання у письмовому вигляді», — повідомив з обласного штабу Юлії Тимошенко Володимир Попик.

21.04.2010 Більшість журналістів, які були акредитовані на зустріч президентів Дмитра Медведєва та Віктора Януковича не мають можливості поставити питання на їхній прес-конференції. Згідно з інструкцією співробітників прес-служби обох президентів до зустрічі були допущені окремі журналісти. З російської сторони потрапили майже всі, а список з української сторони визначався Адміністрацією президента. Тому більшість журналістів будуть спостерігати за прес-конференцією з прес-центру, куди транслюватимуться лише протокольні моменти, а також сама прес-конференція. Але це не дає можливості поставити запитання. Кореспондент "Української правди" не потрапив до жодного списку акредитації, хоча напередодні акредитувався та надавав свої персональні паспортні данні у прес-службу обласної державної адміністрації Харківської області, яка проводила акредитацію. За їх словами, остаточний список акредитованих ЗМІ був затверджений Адміністрацією президента.

04.06.2010 Редактора газети "Правдошукач" Юрія Шеляженка не пустили на прес-конференцію з Віктором Януковичем, яка відбувається в "Українському домі" для представників центральних, регіональних та іноземних ЗМІ. "Вчора, 3 червня,  прес-служба глави держави підтримала мою заявку про акредитацію на прес-конференцію, присвячену 100 дням перебування Віктора Януковича на посаді президента України. Проте, коли я прийшов на подію, мого прізвища не було виявлено у списках акредитованих. Я намагаюся додзвонитися в адміністрацію президента, щоб вияснити непорозуміння, але ніхто не бере слухавку. У разі, якщо мені ніхто не дасть пояснень щодо цього непорозуміння,  я звернуся в суд ", — сказав Шеляженко

10.06.2010 З сюжету "1+1" про 100 днів Віктора Януковича була прибрана критика дій влади, а відео з акції руху "Стоп цензурі!" не вийшло в ефір ТСН. Так, автор сюжету про підсумки 100 днів діяльності президента Ігор Бондаренко сказав, що після вичитки його матеріал зазнав суттєвих змін. За словами Бондаренка, його сюжет редагував випусковий редактор підсумкового випуску ТСН Роберт Опаленик. У свою чергу, журналістка Тетяна Коваленко розповіла, що її відео з акції "Марш за свободу слова" не ввійшло в ефір підсумкового випуску. Опаленик у своїх коментарях заявив: "Ми викинули з випуску ще три сюжети, і всі вони напевно були важливі. Про "Стоп цензурі!" не було сюжету. Була начитка. Всі начитки були викинуті через те, що у нас не вистачило часу, бо всі сюжети зробили більшими. Те, чим завжди жертвується, це начитка". За інформацією джерел, матеріал про акцію "Стоп цензурі!" не вийшов в ефір, бо на початку випуску редактор доставив кілька малозмістовних синхронів Януковича, яких раніше у верстці не було. Коментуючи ситуацію навколо сюжету про 100 днів Януковича, Опаленик зазначив: "У моєму випуску не виходить жодного сюжету, який би я не редагував. Я — редактор". Він також пообіцяв з'ясувати з автором сюжету, в чому полягають його звинувачення.

22.06.2010 Співробітники Управління державної охорони заборонили журналістам газети «ВВ» фотографувати кортеж президента України Віктора Януковича. Інцидент з охоронцями президента стався вранці на Подолі, навпроти Гаванського мосту. Перед появою кортежу Януковича на вулиці з'явилися з десяток людей у формі і розмістилися на відстані 20-30 метрів один від одного вздовж усієї траси в центр. У цей час журналістами "ВВ "зацікавився чоловік у цивільному, який невідомо звідки взявся. Він заявив співробітникам видань, що "він з УДО" (Управління державної охорони) і поцікавився їхньою роботою. Після того, як представники ЗМІ представилися і повідомили, що "фотографують естакаду, дорогу і все таке інше", людина з Держохорони сказала їм, що тут має проїхати президент і наказала стояти на місці. Старший охоронець зажадав від журналістів посвідчення і заявив, що перебувати будь-кому у зоні проїзду особи, що охороняється, а тим більше фотографувати кортеж президента, заборонено.

23.06.2010 Журналістів, акредитованих на засідання Кабінету міністрів за участю президента Віктора Януковича, не допустили до зали засідань. Прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко пояснив, що в залі засідань для журналістів не вистачило місця. "Було вирішено зробити два пули: операторів, які перебувають всередині, і пул тих, хто пише, які можуть дивитися трансляцію по телевізору. Це зроблено з огляду на те, що в залі немає місця", — сказав Лук'яненко. Він також зазначив, що не чув нарікань з цього приводу від журналістів. На розширеному засіданні уряду 23 червня присутні президент Віктор Янукович та голова Верховної Ради Володимир Литвин, у залі також сидять представники адміністрації президента.

01.07.2010 Інформацію про конфуз адміністрації Януковича не випустили в ефір "1+1". Інформація про помилки в оформленні бізнес-форуму за участі президентів України Віктора Януковича та Шрі-Ланки не потрапила у вечірній випуск ТСН. Начитка з відео на цю тему була написана, змонтована і повністю готова до ефіру о 19:30, за інформацією джерела з каналу. Більше того, анонс цієї теми був оголошений ведучим на початку вечірнього випуску, однак глядачі сюжету так і не побачили. "Чому начитка була знята з ефіру — невідомо. Принаймні пояснення "не влізло" не підходить. У вчорашньому випуску був "недобір" 53 секунди, тоді як сама начитка не більше 15 секунд", — зазначив співрозмовник.

30.09.2010 У донецького кореспондента "Газети по-українськи" Тетяни Светницької охорона президента Віктора Януковича видалила з фотоапарату частину знімків. "Після закінчення засідання міжнародного інвестиційного саміту Янукович попрямував до свого кортежу. Охорона "утилізувала" всі фото, які були зроблені під час посадки президента у авто", — повідомляє сайт видання. Як зазначає газета, Светницька розповіла, що "до неї підбіг один із бодігардів і сказав, що не можна фотографувати посадку і висадку керманича країни у кортеж". Пізніше підійшли ще кілька охоронців. Вони переглянули останні знімки і видалили їх. Інформацію про інцидент передали по рації. Фотоапарат кореспонденту повернули. Крім того, записали усі дані з редакційного посвідчення.

11.08.2010 Перед ефіром менеджмент каналу "1+1" заборонив репортаж Мирослава Отковича про ремонт дороги до дачі президента Віктора Януковича. Згодом редактор зміг захистити сюжет та пустити його в ефір. Про це повідомляє автор репортажу, Мирослав Откович, в рубриці "колонка" на "Українській правді". "Генеральний директор телеканалу "1+1", Олександр Ткаченко, зі слів редакторів, о 19.20 (за десять хвилин до ефіру) заборонив показувати мій сюжет про VIP дорогу, яку будують від Києва до Вишгорода. Зрештою, сюжет вийшов в ефір через принципову позицію редактора, хоча і у зміненому вигляді", — зазначає автор сюжету та журналіст "1+1" Мирослав Откович в колонці "Української правди. Топ-менеджера, зі слів редакторів, найбільше дратували будь-які згадки про те, що це дорога, якою буде їздити президент".

11.10.2010 "Українська правда" подала позов проти президента Віктора Януковича в зв'язку з відмовою повідомити, засновником якого акціонерного товариства є Янукович. Про це повідомляється на сайті видання. Позов поданий до Вищого адміністративного суду, який його прийняв до розгляду. Ухвалою від 5 жовтня відкрито провадження по справі, яка розглядатиметься колегією суддів у складі п'яти осіб. Інтереси "Української правди" у справі представлятиме Інститут масової інформації. Позовною вимогою "Української правди" є зобов'язати президента України Януковича надати повну назву емітента акцій, якими він володіє. Як відомо, 4 червня 2010 року "Українська правда" подала інформаційний запит до адміністрації президента України щодо надання інформації про те, акціонером якого господарського товариства виступає президент Янукович.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.