Скільки коштує безкоштовна медицина?

20 сентября 2011, 13:42
Владелец страницы
журналіст
0
2484

Щойно подзвонив друг і розповів, що у його бабусі кілька днів стріляло у вусі, вона почала погано дочувати. Лікарі сказали, що в неї нагноєння і направили на просту операцію, під час якої видалили раніше непомічену доброякісну пухлину.

Спочатку лікарі, що оперували його бабусю, попросили 2 тис. грн за операцію на всю гоп-команду з терапевтичного відділення державної Київської обласної лікарні, а після операції до друга підійшов хірург і попросив ще 1,5 тисячі особисто для себе.

"Знаєш", - кричав у трубку друг, - "Мені, факіншит, не жаль цих 3,5 тисяч гривень винагороди за здоров’я близької людини. І це я, навіть, не рахую скільки я витратив на ліки. Але все одно на дужі якесь образливе відчуття, ніби я лох!" , - жалівся він мені.

"Ну чувак заспокойся! Це ж нормально, це ж Україна. В кінці кінців, в українських лікарнях безоплатні тільки дві речі - два грами спирту на ватці і трансфер душі у загробне життя", - відповідав я другу.

"Та ні ти не зрозумів, вірніше не дослухав", - продовжував він, - "Мені більше жаль за державу, яка має вбиті лікарні з лікарями-недоучками на крутих тачках, які навряд чи внесуть доходи за операції (не завжди вдалі, - ред.) у декларацію про доходи і не заплатять навіть мінімальні 13% податків, чи скільки там зараз", - підкреслив друг...

ПісляСказаного. (Офіційне тлумачення положення частини третьої статті 49див. в Рішенні Конституційного Суду N 10-рп/2002 від 29.05.2002р.)

1. Положення частини третьої статті 49 Конституції України “У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безоплатно”треба розуміти так, що у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається всім громадянам незалежно від її обсягу та без попереднього, поточного або наступного їх розрахунку за надання такої допомоги.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
ТЕГИ: Минздрав,Киевская область,больницы
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.