Як позбутися заторів у Києві

4 октября 2011, 17:19
Владелец страницы
0
3624

Перелік порад від А до К, що треба зробити, аби нам у Києві жилося комфортно та безпечно

"Як позбутися заторів у Києві", - саме таку фразу моя колега Таня придумала, щоб листівки з інформацією про сталий розвиток транспорту брали люди. Звісно, у листівці не було однозначних рецептів. Хоча один більш-менш однозначний можна виділити уже зараз, і він напрочуд очевидний: щоб у Києві було менше заторів, у Києві має їздити менше машин.

Всі пропозиції будівництва нових розв"язок, розширення вулиць, паркування на тротуарах - це все тимчасові міри, які не діють у довгостроковій перспективі, і уже себе вичерпали (як ви можете помітити кожного дня на вулиці). Тому треба шукати цьому альтернативу.

Дослідивши статті та доповіді з раціонального розвитку транспорту у Німеччині, Великобританії, Данії, Іспанії, Франції, публікую тут короткий перелік порад, що треба зробити, аби Київ залишився містом для людей, а не для машин.

1) Обмежити використання приватного автомобільного транспорту:

а) обмежити в'їзд приватних авто у центр міста

б) заборонити парковки на тротуарах та інших місцях, які передбачені для людей

в) побудувати "уловлюючі" паркінги біля кінцевих станцій метро

г) обмежити швидкість машин в місті до 50 км/год (на магістральних дорогах, за умови наявності окремих велодоріжок), та до 30 км/год (на дорогах у житлових районах, у центрі, або де відсутні окремі велодоріжки)

2) Одночасно покращити можливості користуватися альтернативними приватному авто видами транспорту, а саме:

- громадський транспорт:

а) збільшити парк громадського транспорту та покращити його якість, зокрема, в усіх вагонах мають бути зручності для людей з обмеженими можливостями, а у автобусах та тролейбусах спереду мають бути спеціальні стійки для перевезення велосипедів

б) збільшити кількість маршрутів громадського транспорту

в) облаштувати смуги для руху громадського транспорту, фізично відділити їх (за допомогою бордюрних каменів) від іншої проїжджої частини, категорично заборонити паркування у цій смузі (під високі штрафи)

г) впровадити єдиний квиток на проїзд в усіх видах громадського транспорту, орієнтований не на кількість проїздів, а на час, проведений у громадському транспорті (1 година, 2 години, 1 день)

г) впровадити чіткий графік руху (зі вказуванням точного часу прибуття) громадського транспорту, написати його на табло на всіх зупинках. З огляду на наявність окремої смуги для громадського транспорту, автобуси не будуть запізнюватися.

д) впровадити принципи інтермодальності на станціях пересадки між різними видами транспорту: зручна пересадка без підняття сходами - спуску сходами - підняття сходами тощо (зокрема, зараз пересадки з міської електрички на метро є абсолютно не придатними і не зрозумілими).

е) облаштувати громадський транспорт для перевезення велосипедів в не-години пік: облаштувати місця для велосипедів у другому вагоні метро (де зараз місця для інвалідів), в кінці вагонів трамваїв, автобусів та тролейбусів.

- велотранспорт:

є) побувати розгалуджену, зручну та безпечну велосипедну інфраструктуру у місті. Кожна вулиця і кожен міст мають бути пристосовані для безпечного проїзду велосипедиста (окремі велодоріжки на вулицях зі значним трафіком, велосмуги на вулицях з меншим трафіком, "спільний простір" на неактивних вулицях з пріоритетом руху велосипедиста)

ж) встановити пріоритет руху велосипедиста перед автомобілем і прямо (на вулицях "спільного простору"), і при перехресті велодоріжки та автомобільної дороги (зокрема, внести відповідні пропозиції до Правил дорожнього руху)

з) облаштувати муніципальний прокат велосипедів на кшталт Парижу та Берліну

і) біля ключових станцій метро та міської електрички облаштувати довгострокові стоянки для велосипедів з охороною та відеонаглядом, де велосипедист може залишити свій велосипед та поїхати на метро

ї) проводити кампанії з популяризації велотранспорту як швидкого, зручного, безпечного та екологічного виду транспорту

3) піша хода:

й) облаштувати та ознакувати пішохідні маршрути в місті, які можуть бути швидкою та приємною альтернативою пересуванню на автомобілях

к) закрити центральну частину міста (Хрещатик та Поділ) для руху автомобілів, створити постійно діючі пішохідні зони

Відповідно до усіх цих пропозицій можна виділити основну:

- розвивати місто не для автомобілей, а для людей.

Якщо ви дочитали до цього місця, дякую вам та пропоную долучитися до процесу обговорення проекту Стратегії розвитку Києва-2025, зокрема, надати пропозиції до транспортної частини стратегії (яка наразі є дуже автомобілецентричною).

Як це зробити - http://kmv.gov.ua/strategy.asp?IdType=5&Id=226911
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
ТЕГИ: транспорт,велосипед,велосипедна доріжка,стратегія розвитку Києва,транспортний рух
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.