Міністре Захарченко, ваші підлеглі побили дівчину в центрі Києва

13 апреля 2012, 15:33
виконавчий директор Інституту Масової Інформації, представник в Україні міжнародної організації "Репортери без кордонів", учасн
0
1986

Може, вживете нарешті якихось заходів, і перестанете ховатись за заявами прес-служб?

11 квітня на мирній акції на захист Андріївського Узвозу у центрі Києва міліціонер штовхнув молоду дівчину так, що вона вдарилась потилицею об асфальт і втратила свідомість. Сам винуватець швидко зник з місця подій, дівчину на руках з натовпу винесли інші учасники мітингу, вони ж і викликали швидку.

З цією дівчиною, Оленкою Єскіною, ми йшли поряд. Міліціонер штовхнув нас обох, тільки я встояла на ногах, а Оленка, яка була на підборах, упала. Зараз лікарі поставили їй діагноз "закрита черепно-мозкова травма і струс мозку з ускладеннями".

На наступний день прес-службьа ГУМВС в м.Києві розповсюдила заяву, що дівчина... сама впала і вдарилась, а міліція ще й допомогла вийти з натовпу.

От тільки Олена не вийшла з натовпу. ЇЇ винесли на руках.

ЗАЯВА

Ми, учасники Самоврядної Альтернативної Мережі (САМ), висловлюємо глибоке обурення з приводу систематичного порушення українського законодавства і прав людини, які допускаються київською міліцією. Ми закликаємо Міністра МВС Віталія Захарченка негайно вжити заходів, щоб притягнути винних до відповідальності.
11 квітня, під час акції на захист Андріївського Узвозу на вул.Десятинній, від рук офіцера міліції постраждала Олена Єскіна, координаторка руху Кияни для Киян і активістка мережі САМ. Вона звернулась до міліціонера, який перешкоджав їй пройти на мирну акцію протесту, попросила його пред’явити посвідчення, і збиралась переписати дані у свій мобільний телефон. У цей момент, міліціонер її штовхнув, внаслідок чого вона впала, сильно вдарилась головою об асфальт, і втратила свідомість. Олену винесли з натовпу на руках інші учасники акції, вони ж і викликали швидку, і перебували з нею до того моменту, як приїхали лікарі.

Міліціонер, який вдарив дівчину, швидко зник з місця подій. Жодної допомоги ніхто з міліціонерів постраждалій не надав. Є фото- відео-записи тих подій, і є люди, які були очевидцями і готові давати свідчення.
Лікарі поставили Олені діагноз «закрита черепно-мозкова травма, струс мозку з рефлекторною недостатністю, забій хребта», та прописали госпіталізацію.


З огляду на все вищесказане, ми вимагаємо від Міністра Захарченка:
 
1. Негайно взяти під особистий контроль ситуацію, що склалася навколо побиття Олени Єскіної співробітником міліції.
2. Негайно забезпечити виявлення і притягнення до відповідальності винних у нападі на Олену Єскіну.
3. Притягнути до відповідальності осіб, які забезпечували громадський спокій і допустили побиття Олени Єскіної.
4. Дати доручення прес-службі ГУМВС в м.Києві зустрітись з свідками подій побиття, ознайомитись з відео- фото матеріалами, та результатами розслідування, і спростувати брехливу заяву про побиття Олени Єскіної, яка була оприлюдена від імені МВС 12 квітня.

5. Встановити осіб, які порушували громадську безпеку та невмотивовано перешкоджали конституційному праву громадян на вільне пересування по вул. Десятинній 11 квітня.
6. Надати правову оцінку діям ваших підлеглих та оприлюднити інформацію про осіб, які відповідали за охорону громадського порядку на вул.Десятинній під час проведення там цієї мирної акції, і направили туди посилену охорону.

Міліція повинна стояти на сторожі закону, а не порушувати закон, як це відбувається зараз!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.