Про пожежу в гостинному дворі

9 февраля 2013, 09:49
Журналіст, сценарист документального кіно, спеціаліст з міжнародної адвокації
0
1570

Під час пожежі викинуто з Гостинного всіх активістів. Триває слідство. Навряд чи їм вдасться прорватися назад. Таким чином проблема з активістами може бути вирішена на користь забудовника.

Вночі горів Гостинний двір. Розпочалася пожежа о 2.12. Горіло одночасно в трьох місцях: над приміщенням де знаходились активісти 2 точки загоряння  та одна точка над бібліотекою. Щоб тушити пожежу довелося розбирати частину даху. 
А тепер давайте подумаємо кому це вигідно?
1. Дах розібрано, крокви  пошкоджені вогнем, так що в будь-якому разі доведеться замінювати конструкції даху, а заодно і надбудувати мансардний поверх.
2. Ведеться слідство щодо причин пожежі. Основна версія - підпал. Всім зрозуміло, що незалежне і неупереджене слідство повісить усіх собак або на активістів, або на "невідомих людей". В результаті охорону буде підсилено, всіх активістів викинуто. 
3. Дах демонтовано як раз над приміщеннями де знаходилися активісти та дуже незручна та непотрібна забудовникам бібліотека та інститут. Бібліотеці та інституту хочеш-нехочеш доведеться висілятися.
4. Всі входи до Гостинного розблокують, за вимогами пожежної безпеки, відповідно техніка та вантажівки зможуть туди заїздити безперешкодно.
5. Під час пожежі викинуто з Гостинного всіх активістів. Триває слідство. Навряд чи їм вдасться прорватися назад. Таким чином проблема з активістами може бути вирішена на користь забудовника.

Будівництво тимчасово призупинено, але я так гадаю що дуже ненадовго. 
Підпал стався між 2 та третьою ночі, як і рейдерський напад 19 грудня. До речі,  підпал - улюблений інструмент Льоні Космоса по боротьбі з "Історичною рухляддю в центрі Києва". 

Alex ZakletskyНауковий редактор, журналіст у Егмонт Украина
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Журналисты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.