Масштабування виробництва дронів-перехоплювачів дасть змогу Україні вирішити кіл

27 липня 2025, 15:32
Власник сторінки
історик, юрист
0

Масштабуючи виробництво перехоплювачів, Україна вирішує одразу кілька завдань: економічні, військові, політичні та інформаційні. І демонструє інноваційність українських рішень в умовах бойових дій та можливості “Укроборонпрому” впроваджувати передові технології.


Міністерство оборони України анонсувало масштабні закупівлі дронів-перехоплювачів вітчизняного виробництва, які є важливим інструментом у протиповітряній обороні країни. Водночас масштабування виробництва таких безпілотних літальних апаратів в Україні вирішить не лише тактичні завдання, а й принесе стратегічні вигоди. 

Дрони-перехоплювачі демонструють високу ефективність, мінімізуючи загрозу для цивільного населення та інфраструктури.

Наприклад, у Києві програма “Чисте небо”, профінансована Київською обласною військово-цивільною адміністрацією на суму близько 160 млн гривень, уже демонструє результати. Від травня, коли проєкт стартував, було перехоплено близько 550 російських БпЛА. На цей момент на закупівлю дронів-перехоплювачів виділено Києвом вже 260 млн гривень.

Принцип роботи перехоплювачів заснований на використанні кінетичної енергії для знищення ворожих безпілотників. Це робить їх дешевшим варіантом для боротьби з ворожими БпЛА, ніж ракетні системи протиповітряної оборони (ППО).

Основний принцип протидії російським “Гераням” полягає в тому, що перехоплювачі використовують для збиття кінетичну енергію. Це не тільки дешевше у виробництві, а й запобігає наближенню ворожих дронів до міської інфраструктури, що істотно знижує ризик жертв серед мирного населення і пошкоджень стратегічних об’єктів. Собівартість перехоплювача значно нижча, ніж у ракет протиповітряної оборони. Наприклад, ракета для зенітного ракетного комплексу може коштувати до 100 тис. доларів, тоді як російський ударний БпЛА — від 20 до 30 тис. доларів.

Тому збільшення виробництва таких дронів дає змогу Україні вирішувати одразу кілька завдань.

Масштабуючи виробництво перехоплювачів, Україна вирішує одразу кілька завдань: економічні, військові, політичні та інформаційні. І демонструє інноваційність українських рішень в умовах бойових дій та можливості “Укроборонпрому” впроваджувати передові технології.

Програма отримала підтримку західних партнерів, що посилює її стратегічне значення.

Німеччина, Бельгія, Франція та Велика Британія, яка виділила близько 250 млн євро на модернізацію української протиповітряної оборони, заявили про готовність виробляти дрони-перехоплювачі на своїх підприємствах. Причому йдеться не тільки про перехоплювачі та ударні, а й про розвідувальні БпЛА — цілу лінійку техніки, яка вироблятиметься в тісній кооперації з французькими партнерами.

Така співпраця несе в собі не тільки важливий для України оборонний аспект, а й політичний і технологічний.

По-перше, це політичний сигнал: західні партнери готові інвестувати в український “Укроборонпром” і розміщувати виробництва на території України. Це свідчить про довіру до української системи ППО, що захищає стратегічні об’єкти. По-друге, це обмін технологіями, що вкрай важливо для розвитку української оборонної промисловості. По-третє, розширення виробництва всіх типів БпЛА — ударних, розвідувальних і перехоплювачів — посилює можливості українських Сил оборони, зокрема для ураження законних військових цілей на території країни-агресора.

Крім того, спільні із західними країнами програми виробництва зброї демонструють, що Україну розглядають як стратегічного партнера.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.