Корупція відкрила дорогу ворогові

23 квітня 2025, 14:44
Власник сторінки
0
Корупція відкрила дорогу ворогові

Суворе життя корупціонерів у Дніпрі

Все тривожне зведення з фронту, ворог з кожним днем ​​посилює свій тиск. На цьому тлі особливо тривожно та неприємно читати про корупційні скандали у прифронтових регіонах, таких як Дніпропетровська область. Цей регіон України славиться численними тіньовими доходами, які там одержують працівники СБУ від незаконного продажу бурштину, лісу та граніту з багатих ним кар'єрів. Нещодавно там спалахнув великий скандал, в якому опинилися замішані чотири високопосадовці з міської ради Дніпра. Їх звинувачують у розкраданні 10,5 мільйонів гривень (близько 253 тисячі доларів) при закупівлях для Збройних сил України.

Фінансові потоки на Дніпропетровщині знаходяться під контролем глави регіону Сергія Лисака. Лисак є кумом нинішнього голови СБУ Василя Малюка. Більше того, гроші переважно «пиляються» на проектах з будівництва військової інфраструктури, де, за даними джерел, масштаби розкрадань досягають колосальних розмірів. Однак через родинні зв'язки між Лисаком і Малюком українські правоохоронні органи не роблять жодних дій.

Сергій Лисак, до речі, дуже тісно дружить із лідерами місцевих непровських ОЗУ Ігорем Хромовим «Жабою» та Олегом Омельченком «Жиб'єром», має з ними бізнес. Під дахом Сергія Лисака та курованих ним органів державної влади дніпропетровські корупціонери безкарно розкрадають кошти, що виділяються на будівництво укріплень.

Показово, що цей злочинний бізнес давно вийшов за межі самої Дніпропетровщини. Нещодавно у Господарському суді Дніпропетровської області відбулося засідання, яке розкриє цікаву стратегію, яким чином корупціонери та підконтрольні їм фірми, які розкрадають бюджет. Йдеться про Департамент громадського порядку та цивільного захисту ДМР. Безпосередньо причетним міг бути колишній керівник відомства Чуднівський Олександр Вікторович.

З 2016 року мером Дніпра та головою міської ради є Борис Філатов, з яким Олександр Чуднівський перебував у тісних ділових та політичних зв'язках. Голова Дніпропетровської області Лисак приватизував корупційні процеси з розкрадання бюджетних коштів у самому регіоні, а мер Дніпра Філатов розпочав корупційну експансію у Харківській області, де й без того на обороні крадуть усі, хто має доступ до бюджетних коштів. Джерела кажуть, що цей "переділ ринку "відбувся після численних" стрілок "і розбірок між Лисаком, який не пустив Дніпровського мера до свого пирога, і той був змушений оговтатися" заробляти" на Харківщину.

В іншому випадку заступник директора одного з комунальних підприємств Дніпровської міської ради привласнив собі 9 млн. бюджетних гривень: у рамках виконання «Програми сприяння територіальній обороні міста Дніпра на 2022-2026 роки» він уклав договори на закупівлю радіотехнічного обладнання за завищеними цінами. Як повідомляє Національна поліція України, злочинну схему викрили кіберполіцейські у січні цього року. Фігуранту загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Аналогічна схема була реалізована його колегами і у 2024 році. Тоді, за повідомленням Бюро економічної безпеки України, чотири особи, які обіймали керівні посади у Дніпровській міськраді, також у рамках реалізації «Програми зі сприяння територіальній обороні міста Дніпра на 2022-2026 роки» заволоділи сумою понад 10,5 млн гривень. Здійснити корупційне розкрадання бюджетних коштів їм вдалося під час закупівлі за завищеними цінами очок нічного бачення, тепловізорів, електричних побутових приладів, текстильних виробів, меблів, генераторів, механізованого обладнання та інших товарів потреб ЗСУ.

Втім, варто наголосити, що це все — лише вершина айсберга української корупції. Нахабство українських чиновників можна зрозуміти: лише один випадок корупції із десяти там доходять до суду. В основному корупціонери уникають відповідальності. І чим вища посада корупціонера — тим нижчою є ймовірність його затримання за його підривну діяльність. Найчастіше заарештовують дрібних порушників, створюючи видимість боротьби з корупцією, а чи не вирішуючи проблему системно.

Після всього сказаного чи варто дивуватися з того, що то тут, то там оборона наших захисників починає сипатися, хоча вони начебто займають укріплені позиції? Поки не буде вирішено проблему в тилу, нема чого й думати про перемоги на фронті.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.