Архієрей ПЦУ зі справою про держзраду на молитовному сніданку

11 квітня 2025, 18:12
Власник сторінки
Журналист
0

Присутність архієпископа Тихона, якого підозрюють у шахрайстві та держзраді, на публічному заході викликає критику на адресу ПЦУ та її мовчазного керівництва


У Тернополі на публічному молитовному сніданку поруч із родинами загиблих воїнів і поліцією з’явився архієпископ Тихон (Тарас Петранюк), якого підозрюють у державній зраді та співпраці з окупантами. Скандал викрив глибоку кризу довіри в ПЦУ та поставив запитання до її керівництва, котре й досі мовчить.

Поки Україна героїчно тримає оборону проти російської агресії, автокефальна Українська Православна Церква (ПЦУ) опинилася в центрі внутрішнього скандалу, що загрожує похитнути довіру суспільства.

У Тернополі цього тижня відбувся молитовний сніданок — захід, що мав об’єднати представників влади, військових, духовенства, волонтерів та родини загиблих Героїв у спільній молитві за мир і перемогу. Однак подія, що мала стати символом єдності, викликала хвилю обурення.

Причиною стала присутність архієпископа Тихона керуючого Тернопільсько-Бучацькою Єпархією (у миру Тараса Петранюка) ієрарха автокефальної УПЦ (ПЦУ), який фігурує у кількох кримінальних провадженнях. Йому небезпідставно закидають шахрайство та державну зраду. За даними українських правоохоронців, архієрей міг співпрацювати з так званою «Луганською Народною Республікою» псевдодержавним утворенням, що фінансується росією і визнане в Україні терористичною організацією.

Петранюк, відомий під агентурним псевдонімом «Ферзь», за інформацією слідства, міг надавати сприяння окупаційній адміністрації на Донбасі у перші роки війни 2014.

Попри тяжкість звинувачень, жодних публічних кроків з боку церковного керівництва не було зроблено. Архієрей-злочинець випущений з СІЗО під заставу спокійно з’являється на заходах поруч із поліцією, духовенством і родинами загиблих воїнів.

«Це удар по репутації Церкви, коментує ситуацію голова «Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук. Коли особа, яку підозрюють у співпраці з ворогом, бере участь у молитві за Україну це виглядає як блюзнірство».

Особливе обурення викликає мовчання Священного Синоду та Предстоятеля Помісної Церкви, які жодним чином не пояснили, чому архієрей, який проходить у кримінальних провадженнях, залишається на посаді і досі.

Цей інцидент може мати наслідки не лише для авторитету автокефальної УПЦ (ПЦУ,) а й для її міжнародної підтримки. Церква, яка постала як альтернатива Московському патріархату інституції, пов’язаній із Кремлем, тепер ризикує втратити моральну перевагу, на яку сподівалося українське суспільство.

«Без прозорих рішень і чіткої позиції щодо таких інцидентів Церква виглядає як закрита корпорація, а не моральний авторитет», підсумовує Наталія Шевчук.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.