Геннадій Вацак: «Усі дії та кроки спрямовані на Перемогу!»

25 грудня 2024, 10:17
Власник сторінки
Політолог, аналітик, блогер
0
Геннадій Вацак: «Усі дії та кроки спрямовані на Перемогу!»

Під завісу року запрошую до розмови на своїх майданчиках відомих особистостей, парламентарів.

Давно слідкую за діяльністю народного депутата України Геннадія Вацака, тож вирішив ближче з ним познайомитися та поспілкуватися. А ще мене обурювали замовні брудні статті на його адресу, які ретранслювали заздрість і ненависть до успішної людини, яка створила себе з нуля. Тим більше я знайшов інформацію про благодійну діяльність і допомогу ЗСУ, з боку Вацака, мене вразив масштаб! До роботи законотворця він ставиться дуже серйозно, адже входить до 5 найактивніших законотворців року. Також дізнався, що Вацак віддає всю свою депутатську заробітню плату на благодійність. Дуже вдячний, що Вацак знайшов час на нашу розмову, і маю надію, що це не останнє наше інтерв’ю.



Пане Геннадію, яка  Ваша загальна оцінка року , що минає?

- 2024 - супер важкий для країни рік. Загалом, з 2014 року Україна переживає найскладніші часи новітньої історії, бо захищає свою державу. Замість того, аби розвивати та розбудовувати країну, ми відбиваємося від  нещадного агресивного ворога, втрачаємо найкращих своїх синів та доньок, міста і села піддаються бомбуванню, гинуть мирні люди…

Ціною великих втрат людських та матеріальних ресурсів, Україна продовжує тримати іспит на незалежність, на єдність у відстоювання своїх цінностей.

Коли країна у війні, окрім як про перемогу й не  думається. Усе зафіксовано на тих діях, планах, кроках, аби Україна вистояла і перемогла! Ось у такому ключі  і пройшов весь рік.

 Щодо Вашої  діяльності як депутата парламенту та депутатської групи «Довіра», чи все у законотворчому процесі вдалось, так як і планували? Чи щось все ж не вийшло зробити?

    - Зазвичай, плануєш більше! Ніби в році не 365 днів!:)

Загалом, 2024 рік був плідним в плані парламентської діяльності. Робота головного законодавчого органу країни не дає можливості російським пропагандистам заявляти про "хаос" і "параліч" влади в Україні.

Попри скорочення кількості чинних народних депутатів до рекордного показника в 400 парламентаря , Верховна Рада інтенсивно приймає законопроєкти. Зокрема, після 24 лютого 2022 року значно зросла частка ухвалених ініціатив у сфері безпеки й оборони – до 11% (раніше вона перебувала на рівні 4,5%).

За п’ять років роботи Ради IX скликання парламенту кожна п’ята законопроєктна ініціатива була успішно проголосована. У попередньому скликанні цей показник був нижчим, адже парламент підтримував лише кожен восьмий законопроєкт.

 Зберігаються високі темпи реєстрації законопроєктів. В середньому щомісяця з’являються 130 нових законодавчих ініціатив. Головними пріоритетами у роботі ВР стали питання  безпеки й оборони, зовнішньої політики, інтеграції до ЄС, соціального захисту.

За поточний рік мною було подано 12 законопроєктів, з початку каденції – поверх 400. А щодо поданих мною правок до різних законопроєктів, то скільки їх взагалі складно підрахувати,  більшість з них підтримана колегами-парламентарями.  Мої законодавчі ініціативи переважно стосувалися підтримки Сил Оборони, відновлення соціальної справедливості, прав військових та членів їхніх родин, адаптації українського законодавства до норм ЄС, поліпшення становища сімей із дітьми шляхом відновлення адекватного розміру допомоги при народженні дитини, тощо.

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури Верховної Ради, де я  секретарем, активно працюємо в напрямку вдосконалення законодавства в сфері транспорту, оновлюємо його, приводимо у відповідність до міжнародних норм та стандартів. Працюємо дуже плідно.

  Щодо роботи в  нашій депутатській групі «Довіра», то ми  завжди знаходимо консенсус та розуміння. Звісно, в окремих питаннях бувають різні думки чи різночитання, проте в ключовому, особливо щодо обороноздатності країни, - ми одностайні.

Нещодавно Верховна Рада прийняла бюджет-2025. Пріоритети зрозумілі: зміцнення обороноздатності, захист населення, підтримка ветеранів, підвищення соціальних стандартів та відновлення економіки. У бюджеті-2025 передбачені рекордні видатки  у 3,94 трлн грн, зокрема 2,22 трлн грн на оборону. Доходи бюджету очікуються на рівні 2,3 трлн грн, включаючи 141 млрд грн від податкового законопроєкту №11416-д, а також зовнішнє фінансування у розмірі 38,4 млрд доларів.

Ми- країна, яка захищає свою свободу, тож пріоритетом кошторису залишається захист нашої держави,  передбачено інвестиції у власне виробництво і покращення технологічного потенціалу Збройних Сил України. Матимемо більше дронів та власного озброєння для якнайшвидшої перемоги. Заплановано індексацію пенсій та підвищення заробітної плати вчителям. Для підтримки ветеранів передбачено вдвічі більший обсяг коштів, ніж минулого року. Буде профінансовано програми допомоги бізнесу, адже економіка має розвиватись.

Загалом, активно працюємо. А от щодо виконаних та невиконаних планів, то вдалося навіть більше, ніж планував. Життя корегує- тільки встигай!

Знаю, що Ви займаєтесь благодійною діяльністю. Чи тут все зроблено, як і задумали?

Якщо раніше я практикував різні благодійні проєкти, особливо для соціально вразливих верств населення, дітей, освітні та культурні, то тепер переважна більшість сконцентрована на підтримку Сил Оборони України, військових та членів їхніх родин, населення постраждалих регіонів. Вважаю, що так і має бути в країні, що воює. Наші воїни захищають нас, а ми тут, в тилу, маємо підкладати їм плече підтримки. Країна має єднатися задля спільної цілі – Перемоги.

Намагаюся виконувати практично всі запити від воїнів, особливо земляків, та військових формувань. Перелік широкий, це - автівки, БПЛА, амуніція, обладнання, будівництво фортифікційних споруд держкордону на терені області, продовольчі товари… Опікуюся військовими, котрі перебувають у лікувально-реабілітаційних закладах України. Населенню постраждалих регіонів передав багатотонні вантажі продовольства для  Харкова, Чернігова, Одеси, Миколаєва, Херсона.

У громадській приймальні  надаємо правничу допомогу військовим та членам їхніх родин. З огляду на дуже велику кількість звернень, бачу, що  військові потребують  роз’яснення  чинного законодавства щодо них. Тому й виникла потреба у наданні такого спектру послуг.

  З довоєнного часу залишив в дії тільки проєкти , що стосуються підтримки самотніх громадян, інвалідів мого 16 округу та людей похилого віку, яким виповнилося 80 років,  а це мешканців 10 територіальних громад Вінниччини, які вже 7 років поспіль до   Великодня отримують від моєї сім’ї смачні паски. Бо в такий великий день ніхто не повинен бути наодинці, прагну, аби вони відчули, що і до них прийшло свято. Загалом даруємо по 6-7 тисяч пасок. Знаю, як щороку чекають на це і тому не можу акцію покласти на паузу.

   Як і акції добродії для  дітей, зокрема, організація екскурсій, розвитку дитячого спорту та обовязкова - до Св. Миколая, де ми передаємо дітям загиблих наших героїв та тих, хто пропав безвісти, всього 16 округу  подарунки та солодощі. Подарунки підбираємо в залежності від вікової категорії. Нашою акцією ми хочемо, аби дітки мали привід для радості та посмішки.

   Загалом, життя визначає куди  скеровувати свої сили та можливості. Цьогоріч започаткував свою роботу Благодійний фонд моєї родини -  «БФ Родини Вацак», - тож реалізуємо чимало соціальних проєктів і через фонд.

Окрім того, що я і моя сім’я давно займається доброчинністю, реалізуємо багато благодійних проєктів, у тому числі, інфраструктурних для рідного міста Могилева-Подільського.

   З початку каденції прийняв рішення всю свою  заробітню плату народного депутата скеровувати виключно на благодійну допомогу. І так вже 5 років!

Рішення  віддавати всю зарплату на потреби нужденних - дорогого варте! Чи відомо, хто ще з нардепів пішов таким , як Ви, шляхом?

-         Мені про те невідомо, і якщо відверто, - я і не цікавився тим. Таким було моє переконання та рішення ще на початку депутатської діяльності, і я його з того часу не змінюю. Військові, діти, малозахищені верстви населення, ВПО – таким є спектр доброчинності моєї родини, команди, благодійного фонду.

 

Також дуже цікаво, як проходила робота на окрузі цього року?

- Робота на окрузі проходила в звичному робочому ритмі. Зустрічі, прийоми, виїзні прийоми юристів та моїх помічників, юридична допомога та супровід військових і членів їхніх сімей. Допомога школам та дитсадкам, участь в благодійних спецпроєктах та ярмарках на підтримку ЗСУ, тощо.

Я на постійній комунікації з місцевими адміністраціями ТГ округу, знаю проблематику.

Повторюся: чимало проєктів, які були заплановані по окрузі, покладені на паузу через війну. Проте, спільно з партнерами по ГО «Ми-Вінничани» та БФ «МХП-Громаді» успішно провели проєкт «Професійне зростання» , спрямований на реалізацію ідей та власної справи жителів округу. Запустили ще один гарний проєкт з благоустрою громад під назвою «Твори добро», де  його учасники - мешканці громад- отримали гранти до 100 тис грн на реалізацію своїх проєктів, зокрема облаштування дитячих майданчиків. Ці проєкти настільки стали популярними, що ми їх масштабуємо і на наступний рік.  

Тепер трішки геополітики. Як вважаєте допомога з боку Заходу цього року була на високому рівні? Чи все ж таки зменшувалась?

- Треба подякувати Європейському Союзу, США за  безпрецедентну  підтримку Україні. Міжнародна спільнота надає нам суттєву політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу, яка допомагає Україні здійснювати своє право на самооборону та підтримувати базові державні функції. Навіть, якщо у них відбувалися тектонічні зміни, 2024-рік – рік виборів у понад 70 країнах світу. І  ми бачимо , як змінюється політична картина світу та як позначається на підтримці України, і не завжди на нашу користь.

На моє переконання, якби спочатку повномасштабної війни Європа не «споглядала» і не висловлювала «занепокоєння», а надала нам ту кількість потрібної зброї, яку ми просили, ми б здолали ворога ще тоді.  

Європа переосмислила нинішні безпекові виклики, а також у ЄС є політичний консенсус, що війна в Україні – це виклик усьому континенту та безпековій архітектурі Євросоюзу.

Хочу подякувати країнам-донорам за фінансову та мілітарну допомогу Україні. Мужність українського народу приголомшила світ. Переконання в перемозі України залишається непохитним, а Європа та США буде поряд з нею доти, доки необхідно.

Як думаєте, з обранням нового 47 Президента США, ситуація покращиться, чи навпаки?

- Гадати на кавовій гущі справа невдячна. Передвиборчі обіцянки та висловлювання Трампа - найбільш непередбачуваного американського політика - то одне, а ,як буде насправді, - справа може бути інша. Тому,  вгадати заздалегідь, як він буде діяти та що робити, нині важко.

Пригадуєте, як у 2016 році українці також були стурбовані заявами Трампа про Україну? Втім, коли той став президентом, був більш рішучим, аніж попередня адміністрація.

Вірю, що 47-ий президент США продовжить підтримувати Україну.

Ну і нарешті, що порадите українцям у цьому році?

А також чого побажаєте у новому?

Скажу коротко. Порада: ВІРИТИ!

Побажання: ПЕРЕМОГИ!

Нехай прийдешній рік стане роком того, чого ми всі так чекаємо - Перемоги! Скорішого повернення наших Героїв і Героїнь живими та здоровими до рідних і близьких! Бажаю нам активної, достатньої і своєчасної підтримки інших держав у боротьбі з рашистською нечистою!

Ми просто не маємо права програти і не програємо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно жити у своїй вільній країні!

 Ми зламаємо зуби російському агресору, і нехай це станеться в 2025-му!




.



Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.