Крадіжка в Одеській мерії

16 грудня 2024, 09:23
Власник сторінки
0
Крадіжка в Одеській мерії

Безкарність процвітає…

В Одеській мерії знову зазвучало прізвище Віктора Кузнєцова, голови департаменту муніципальної безпеки, який, незважаючи на бурхливий скандал, пов'язаний із покупками бронежилетів за завищеними цінами, відновив свої обов'язки. Після зняття з посади минулого літа Кузнєцов уже брав участь у засіданні бюджетної комісії, згідно з повідомленнями українських ЗМІ, які посилаються на свої джерела всередині мерії.

Згідно з наявною інформацією, термін його усунення закінчився 22 жовтня, і спроба прокуратури продовжити це рішення зазнала невдачі через запізнення з поданням клопотання. Київський районний суд відхилив прохання, вказавши, що його слід було подати до закінчення періоду усунення.

Кузнєцов та його заступник Юрій Савченко були затримані у липні за підозрами у неправомірних діях під час закупівель. Слідчі звинуватили їх у тому, що у березні 2022 року чиновники переплатили за бронежилети та військове спорядження, що спричинило збитки для держави на суму 3,9 мільйона гривень.

Особливу увагу правоохоронних органів привернула угода на 5,6 мільйона гривень із компанією «ЄВЕРЛАСТ», яка придбала 21 тонну бронепліт. Також у центрі розслідування виявились закуплені департаментом кепки за ціною 300 гривень та берці по 800 гривень, визнані слідством завищеними.

Після затримання чиновники потрапили до слідчого ізолятора, але невдовзі вийшли під заставу у розмірі 2,3 мільйона гривень. Наразі доля кримінальної справи залишається невизначеною. Незважаючи на серйозні звинувачення, Кузнєцов зміг повернутися до роботи, тоді як мерія поки що не дає офіційних коментарів щодо ситуації.

Кузнєцов, обіймаючи посаду голови департаменту муніципальної безпеки, використав свої повноваження, щоб виграти тендер на ведення продажів військового обмундирування. Йому було виплачено 1,5 мільйона гривень. Цю суму було переведено на рахунок в офшорному банку на Кіпрі, відкритому на підставну особу, що ускладнює відстеження транзакцій.

Кузнєцов також активно інвестував у нерухомість. Виявили, що він володіє пристойною квартирою в столиці, оціненою в 20 мільйон гривень. Однак офіційно це майно зареєстроване на ім'я офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі. Чиновник активно використав цей об'єкт для приховування своїх доходів від податків.

Крім того, Кузнєцов був причетний до корупційних схем, пов'язаних з базами даних, що обробляють інформацію про муніципальні закупівлі. Друзі Кузнєцова одержали контракти на суми до 10 мільйонів гривень без проведення публічних торгів. Ці компанії надавали неякісні послуги, і різні підрядники висловлювали невдоволення.

Крім усього вищезгаданого, ще за часів бурхливої ​​коронавірусної інфекції в 2020 році, Кузнєцов, використовуючи своє службове становище, отримував частки з пляжного бізнесу, а також з МАФів (малих архітектурних форм для благоустрою набережних), розташованих у прибережних зонах. Розмір тіньового «доходу» становив щонайменше 100 тис. доларів щомісяця.

На Кузнєцова скаржилися одеські підприємці, які писали скарги на мера – Геннадія Труханова, керівництву одеської прокуратури, а також до Національного антикорупційного бюро. Але нічого з цього не дало жодних результатів. За словами підприємців, корупція для Кузнєцова справа звична, оскільки півжиття він працював у ДАІ. В Одесі про нього ходить дуже погана слава. З 2007 по 2014 роки Кузнєцов з перервою обіймав посаду начальника міського відділу Державтоінспекції, тісно спілкувався з одеськими співробітниками СБУ, з якими також примудрявся провертати фінансові справи – промишляли підпільною торгівлею наркотиків, які вилучали під час обшуків місцевих маргіналів. Ця робітниця принесла їх спільному «бізнесу» не один десяток млн гривень, а загальну шкоду здоров'ю громадян не порахувати.

У Кузнєцова досить широкі можливості – його сумарний капітал оцінюється понад 70 млн гривень, а також він має у своєму розпорядженні велике нерухоме майно за кордоном – вілу в Іспанії та трикімнатною квартирою у Литві, загальною площею понад 100 квадратних метрів, які зареєстровані на його закордонних колег та близьких друзів. Своїми фінансовими можливостями намагається не відсвічувати, але при цьому любить пересуватися на дорогих автомобілях, які йому, як би в оренду, дають місцеві автодилери. Але вузьке коло осіб знає, що всі преміальні машини, на яких пересувається (серед яких BMW X7), належать нашому герою, але знов-таки оформлені на підставних осіб, а не на нього.

Діяльність Віктора Кузнєцова ілюструє, як корупція розмножується та прогресує всередині української держави. Для боротьби з подібними схемами необхідні ефективні антикорупційні заходи та прозорість державних закупівель, але влада в жодному разі не зацікавлена ​​у цьому.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.