Врятувати незалежну Україну може лише термінове завершення нею війни з Росією

17 листопада 2024, 12:29
Власник сторінки
Инноватор
0

Ця стаття присвячена найважливішій для сучасної України темі повного припинення нинішньої війни з російським агресором, який віроломно напав на неї понад 32 місяців тому.

Вступ

Ця стаття, автором якої є громадянин України, присвячена найважливішій для сучасної України темі повного припинення (завершення) нинішньої війни з російським агресором, який віроломно напав на неї понад 32 місяців тому. У ній переконливо показано, що врятувати незалежну Україну може лише термінове завершення нею цієї війни. 

1. До чого призведе продовження війни в Україні

Як відомо, Україна зараз веде війну з російським агресором, який віроломно напав на неї 24 лютого 2022 року. Переважна більшість українських громадян, включаючи й найвище керівництво нашої країни, переконані в тому, що лише через повну перемогу над ворогом збройним шляхом можна відстояти нашій країні свою незалежність та зберегти свою територію. Ось чому головним гаслом для України було і залишається з початку нинішньої агресії Росії таке: "За перемогу над агресором збройним шляхом". Основою для цього є велика військова та економічна підтримка України з боку провідних західних країн (надалі – колективний Захід), що дозволило українським громадянам щиро вірити у можливість завдати поразки озброєним шляхом ворожій Росії у цій війні.

Але час йшов, а перспектива перемоги України над ворогом ніяк не наближалася. Причин тому дві:

·         набагато більший військовий, економічний та людський потенціал Росії, ніж України;

·         небажання колективного Заходу йти на пряму конфронтацію з Росією через передачу України сучасного озброєння та своєї згоди застосовувати його на території її ворога, щоб цим не спровокувати третю світову війну.

Саме тому перспектива перемоги України над Росією стала дедалі примарнішою, якщо при цьому також врахувати те, що площа окупованої агресором української території поступово розширюється. Якщо така безперспективна тенденція продовжуватиметься й надалі, то згодом ми можемо лише програти у цій війні, втративши в ній багатьох своїх громадян і, можливо, навіть свою незалежність. То навіщо тоді її продовжувати, якщо на Україну чекає такий сумний кінець? Адже за час ведення наступних бойових дій продовжуватимуть гинути воюючі та мирні громадяни України, а також руйнуватися її інфраструктура. Який у цьому практичний сенс, яка користь від цього для нашої країни?

Настав час керівництву України поставити нову стратегічну мету, а саме – "Порятунок незалежної України" замість існуючої: "Перемога над агресором збройним шляхом", яка фактично виявилася недосяжною. При цьому слід мати на увазі, що під словом "Порятунок" у цій новій меті розуміється збереження не лише незалежності нашої країни, а й життів її громадян. Саме цьому ми повинні віддати перевагу, а не збереженню території України за будь-яку ціну.

З усього цього випливає, що від подальшого продовження нинішньої війни України з Росією буде лише шкода нашій країні як щодо її людського потенціалу, так і її інфраструктури. Ось чому цю війну треба українському керівництву терміново зупиняти, звернувшись із такою ініціативою до російського керівництва та вступивши з ним у діалог на тему її повного припинення.

2. Про два можливі шляхи завершення війни Україною

Існують два можливі шляхи повного припинення Україною війни з Росією, які викладені нижче.

2.1. Шлях 1 завершення війни Україною через поступку агресору частини своєї території

Якщо керівництво України не має наміру брати на себе зобов'язання у зміні існуючого режиму після закінчення цієї війни, тобто своєї внутрішньої та зовнішньої політики, що базуються на ідеології українського націоналізму, то в цьому випадку Україні доведеться втратити частину своєї території, яка зараз окупована агресором. Тільки на такий компроміс, напевно, погодиться керівництво Росії і з цим Україні змушена буде змиритися, хоча у багатьох її громадян безумовно це викличе неприйняття. Але чим довше ця війна триватиме, чим більшу частину української території захопить російський агресор, тим вищою виявиться для України ціна такого компромісу. Ось чому цю війну слід якнайшвидше повністю припиняти Україні.

2.2. Шлях 2 завершення війни Україною через її ініціативу про зміну світопорядку

Якщо ж керівництво України погодиться після закінчення цієї війни замінити існуючу державну ідеологію українського націоналізму на ідеологію побудови в Україні процвітаючого суспільства, а також на те, щоб виступити на міжнародній арені як ініціатор зміни існуючого застарілого світопорядку на новий, спрямований на безконфліктний та успішний розвиток людства (див. [1] і [2]), то тоді є великий шанс на те, що керівництво Росії погодиться повністю припинити збройне протистояння з Україною з добровільним поверненням їй окупованої зараз її території. Адже за такої ініціативи керівництва нашої країни будуть усунуті ті два "яблука розбрату" між Росією з одного боку та Україною з колективним Заходом з іншого, які дали поштовх до розв'язання цієї війни першою стороною (див. [1, розд. "5. Про мирний шлях …"]). Лише таким шляхом Україна зможе зберегти всю свою територію. 

3. Про необхідність широкого суспільного діалогу про найкращий шлях завершення війни в Україні

Потреба такого діалогу в українському суспільстві зараз дуже велика. Адже переважна більшість українських громадян, у тому числі й керівництво нашої країни, переконані в тому, що відстояти незалежність України у нинішній війні можна лише озброєним шляхом через досягнення нею повної перемоги над російським агресором. При цьому ніхто в Україні не замислюється над тим, що така перемога практично недосяжна (див. вище розділ 1). Прагнення до неї призведе лише до безглуздих нових жертв та руйнувань з боку нашої країни. Цю очевидну істину необхідно довести до кожного українця, а також повідомити його про два реальні шляхи завершення цієї війни (див. вище розділ 2), які дозволять Україні зберегти свою незалежність та не допустити подальших її жертв і руйнувань.

Пропонований суспільний діалог потрібен не лише для просвітництва українського суспільства можливими шляхами завершення війни в Україні, а й для того, щоб через такий діалог спільно знайти істину щодо найкращого такого шляху. Цього реально можна досягти з двох причин:

1)     багаторічна історія розвитку людства підтвердила вірність наступного відомого висловлювання давнього філософа Сократа: "У суперечці народжується істина" [3];

2)     існує спосіб виявлення істин з суспільної тематики, який дозволяє таку істину завжди знаходити щодо предмета обговорення [4].

На глибоке переконання автора, найкращим шляхом завершення нинішньої війни в Україні є той, який описаний вище в підрозділі 2.2, а найгіршим – описаний у розділі 1, якому слідує в даний час наша країна. Хотілося б сподіватися, що публікація цієї статті дозволить обрати Президенту України найкращий шлях завершення цієї війни та його здійснити на практиці, керуючись при цьому виключно інтересами України, а не інтересами колективного Заходу, який не лише всіляко підтримує нашу країну усі ці роки, а й підштовхує її до продовження цієї руйнівної для України війни (якби колективний Захід захотів, то давно би зупинив цю війну). Чим довше ми будемо з цим затягувати, там більше шкоди завдамо своїй країні.

Висновок

Врятувати незалежну Україну в нинішній війні з російським агресором можна лише терміновим завершенням її з ініціативи нашої сторони (див. вище). Цю очевидну істину слід довести до кожного українця, запропонувавши для цього відкритий суспільний діалог у соціальних мережах та ЗМІ щодо вибору найкращого шляху повного припинення війни в Україні. При цьому гаслом дня для українського суспільства має стати наступне: "Термінове завершення Україною війни з Росією" замість нинішнього утопічного гасла: "За перемогу над агресором збройним шляхом", яке лише вводить всіх наших громадян в оману. Адже ворог України – потужна ядерна держава, про що ми всі маємо пам'ятати.

Список публікацій

1. Бурлаков М. Ми самі не бажаємо якнайшвидшего припинення війни в Україні на гідних умовах. – "Корреспондент.нет". – 05.07.2024 (https://blogs.korrespondent.net/blog/events/4699222/ )

2. Бурлаков М. ЗВЕРНЕННЯ та ПРОПОЗИЦІЯ думаючих українців, які люблять свою країну, до її Президента Володимира Зеленського. – Фейсбук, 02.10.2024 (https://www.facebook.com/groups/ThrivingUkraine/posts/1632353153987769/ )

3. Бурлаков М.В. Ціна ігнорування українцями мудрого афоризму стародавнього філософа. – Фейсбук, 08.06.2024 (https://www.facebook.com/groups/ThrivingUkraine/posts/1557514438138308/ )

4. Бурлаков М.В. "Опис СВІСТ.pdf". – Гугл Диск, 22.04.2024 (https://drive.google.com/file/d/11Ui4ihb_hQ7yCcvk_6ydRvu2Zbrojacv/view?usp=sharing )

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: Война в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.