Нейромережі вже пишуть тексти, створюють музику та малюють картини. Але чи може штучний інтелект бути автором у юридичному сенсі? 🤔
До нас звернувся клієнт, який використовує в комерційних цілях контент, створений ШІ. Питання полягало в тому, чи є ризик предʼявлення претензій в сфері авторського права.
Закон поки що не дає однозначної відповіді. Ось кілька основних точок зору, навколо яких точаться суперечки:
- ШІ як автор: Деякі експерти вважають, що ШІ повинен мати авторські права на створені ним твори.
- Розробники ШІ: Інші вважають, що права належать компаніям, які розробили ШІ.
- Користувач ШІ: Є думка, що авторські права повинні належати користувачеві, який задав параметри та "спрямував" роботу ШІ.
Законом "Про авторські та суміжні права" встановлено, що суб'єктами авторського права є автори творів, визначених цим законом, та інші фізичні та юридичні особи, які набули прав на твори відповідно до правочину або закону. Тобто виникає питання, чи може ШІ вважатися автором в розумінні закону.
Зі свого боку Google, яка створила нейромережу Gemini, визнає складність питання про авторське право ШІ і поки що не займає однозначної позиції.
Що все це означає для бізнесу? Поки що немає чітких правил, використання контенту, створеного ШІ, пов'язане з ризиками.
Ми рекомендуємо бути уважними при використанні ШІ-контенту в комерційних цілях. Фіксувати всі параметри та запити, які ви використовуєте під час роботи з нейромережею.
У разі сумнівів при використанні творів ШІ у Вашому бізнесі - звертайтеся за юридичною допомогою до Barristers!
* Цей пост створено за допомогою ШІ 😉
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.