Маргінальні групи в контексті "псевдонародовладдя"

01 липня 2024, 12:00
Власник сторінки
політолог, експерт, блогер
0
16
Маргінальні групи в контексті  псевдонародовладдя

У військовий стан в країні їхні дії особливо небезпечні, оскільки можуть дестабілізувати внутрішню ситуацію і підірвати довіру до державних інститутів.

У сучасному світі спостерігається виникнення маргінальних груп, які відмовляються визнавати державні інститути, закони та правила. Одним з яскравих прикладів таких груп є ті, хто стверджують, що створили т.зв. "республіку Україну" з власним президентом, документами і правовими нормами. Крім цього, у травні цього року відбулись «вибори» президента «республіки», де переміг мешканець м. Дніпра Анатолій Балахнін. Вони є прихильниками ідеології "псевдонародовладдя", що передбачає повне ігнорування офіційних державних структур і законодавства.

Основні характеристики таких груп

1.     Власна політична система: Ці групи оголошують про створення "незалежної республіки" і обирають свого президента. Це має на меті створити ілюзію легітимності та автономії.

2.     Альтернативні документи: Вони виготовляють свої паспорти «Афидевіти» або «Волевиявлення» та інші ідентифікаційні документи, які, за їх словами, мають замінити офіційні державні документи. Такі дії не тільки є незаконними, але й створюють серйозні ризики для стабільності держави.

3.     Відмова від сплати податків та комунальних послуг: Однією з ключових характеристик цих груп є відмова сплачувати податки та комунальні послуги. У результаті, комунальні органи відключають «народників» за несплату комунальних послуг та великі борги. Це ставить під загрозу фінансову стабільність місцевих громад та наповнення державного бюджету за які буде відновлюватись знищена росією енергетична інфраструктура їх не цікавить, але пенсію з держбюджету охоче отримують.

4.     Ідея створення власних силових органів: Більше того, ці групи прагнуть створити власні правоохоронні органи, зокрема, «Національна служба правопорядку» що по суті означає формування воєнізованих підрозділів. Це несе реальну загрозу для громадської безпеки та правопорядку. У нас крім озброєного зовнішнього ворога виникне – внутрішній.

Наслідки діяльності таких груп

Діяльність подібних груп може мати серйозні негативні наслідки для суспільства та держави:

  • Підрив конституційного ладу: Ігнорування державних інститутів та створення паралельних структур підриває та єдність країни. Новий «президент» Анатолій Балахнін знаходиться у в`язниці за цей злочин.
  • Економічні втрати: Відмова від сплати податків і комунальних платежів призводить до зменшення доходів державного бюджету, що може негативно впливає на економіку та соціальні програми.
  • Загроза громадській безпеці: Створення воєнізованих формувань може призведе до збройних конфліктів, зростання насильства та загальної нестабільності в країні. В час війни ця п`ята колона «народовладдя» діє на користь росії.

Це підтверджується тим, що аналогічне проросійське «народовладдя» в 2023 році в Казахстані у областях, які межують з рф провели збори, проголосили створення паралельних органів влади, не визнали владу Казахстану і оголосило, що СРСР не розпався, а вони його спадкоємці.

Однією з головних загроз, які несе цей рух, є їхня готовність до насильства та участь у злочинних діях, таких як шахрайство, подання фальшивих документів і переслідування представників влади. У багатьох випадках їхні дії створюють значні проблеми для правової системи та безпеки громадян​.

Такі групи часто намагаються дестабілізувати ситуацію в країні через недовіру до уряду і бажання створити альтернативну систему управління. Вони можуть становити загрозу, оскільки їхні дії можуть включати не лише економічні злочини, але й насильницькі дії проти державних службовців та інших громадян.

Висновок

Дії групи «республіки Україна», що прагнуть створити власну політичну систему з «псевдонародовладдям», виготовляють альтернативні документи та відмовляються визнавати державні інституції та законодавство, становлять серйозну загрозу для України. У військовий стан в країні їхні дії особливо небезпечні, оскільки можуть дестабілізувати внутрішню ситуацію і підірвати довіру до державних інститутів. Існує реальний ризик, що ці групи діють на користь держави-агресора, сприяючи її цілям послаблення та дестабілізації країни зсередини. Це може включати підривну діяльність, інформаційні атаки, та інші форми гібридної війни, спрямовані на ослаблення обороноздатності та єдності держави в умовах зовнішньої агресії.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: народовладдя
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.