Увесь світ побачив це фото: затремтіла кожна клітинка...

02 грудня 2023, 16:14
Власник сторінки
Журналист
0
22

Знаменитий знімок зробили після похорону Вадима Матросова-«Боцмана»

Друзі разом воювали й будували плани щодо того, чим будуть займатися після війни. Однак восени минулого року в Любашцівці на Одещині поховали «Боцмана» — військовослужбовця батальону «Донбас-Україна» Вадима Матросова, який 8 вересня 2023 року в районі Марїнки загинув внаслідок вибуху міни.

«Він був розвідником, за спогадами друзів, сміливо «гуляв» у тил ворога і тролив сепарів. То їм український прапор почепить, то Гімн України увімкне. Безстрашний, щирий, скромний. Вадима призвали на фронт у ході шостої хвилі мобілізації. Пізніше Матросов перейшов на службу за контрактом. У «Боцмана» залишилася дружина, двійко трирічних доньок-близнючок, мама. Йому було 27 років», — розповідає Василенко.

Він пише, що знаменитий знімок зробили після похорону Вадима Матросова-«Боцмана».

«Героя поховали, поклали вінки. Насилу відірвали від могили вбиту горем дружину і мамау. Відвезли додому. Біля могили загиблого хлопця залишився лежати живий. Увімкнутий плеєр, у вухах — навушники. Рюкзак під головою. Нема сили піти. Тут його друг. Чи не найближча у світі людина», — описує він історію зворушливої фотографії.

Це фото, яке отримало назву «Наодинці з другом», випадково зробила Анастасія Іванова. Вона приїхала на цвинтар, щоб покласти на могилу ще один вінок. Її приголомшило, що на безлюдному кладовищі, біля свіжої могили спав хлопець.

«Від побаченого затремтіли не тільки руки й ноги, а й кожна ллітиночка мозку. Мороз по шкірі... Вперше у житті було неймовірно важко фотографувати: паморочилося в голові, відчуття клубка в горлі не давало дихати, а через сльози все розпливалось перед очима», — згадує Анастасія.

Вона зробила кілька знімків на планшет, а потім почекала, поки друг загиблого опанував себе, після чого відвезла його до родини «Боцмана».

Згодом Іванова дізналася, що із Вадимом вони 120 днів прожили в одному бліндажі, встигли здружитися.

Світлина потрапила в соцмережі, а згодом її помітили одеські волонтери. Після цього Анастасії подзвонили журналісти й запропонували взяти участь у фотоконкурсі, на якому вона отримала приз «Глядацьких симпатій».


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.