Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки: унікальні операції

20 вересня 2023, 15:18
Власник сторінки
0
21
Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки: унікальні операції
Віктор Ляшко, Ірина Овчаренко , Андрій Масик

Найвідоміший у світі хірург-ортопед Рікард Бранемарк особисто прооперував українських військових в Києві

У Києві у Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки, що діє на базі Діагностично-лікувального центру «Мірум» відбулась пресконференція, присвячена протезуванню українських військових, що втратили кінцівки.

Найвідоміший у світі хірург-ортопед та засновник методу двоетапного остеоінтегративного протезування кінцівок шведський професор Рікард Бранемарк приїхав до української столиці вдруге з метою допомогти нашим медикам опанувати дану методику протезування та особисто прооперувати декількох військових. Захід відкрив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Дякую, що підтримуєте Україну! Що допомагаєте нашим воїнам, які на жаль втрачають здоров’я, захищаючи незалежність та демократичні цінності на сході Європи, — звернувся Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко до шведського хірурга Рікарда Бранемарка.

Остеоінтегративне протезування кінцівок — це інноваційний метод, що включає встановлення внутрішньокісткового імплантату, до якого буде кріпитися протез. Лікар Бранемарк прооперував наших воїнів безоплатно.

«Ми раді, що завдяки високотехнологічному оснащенню операційних клініки «Мірум» хірурги «Центру складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки» мали змогу провести вперше в Україні вживлення (остеоінтеграцію) імпланту в кістку плеча (дуже короткої кукси)» — зазначив медичний директор Діагностично-лікувального центру «Мірум» Андрій Масик 

«Ми плануємо провести в Києві шість оперативних втручань за методом двоетапної остеоінтеграції, — каже хірург Рікард Бранемарк, — три остеоінтеграції плеча (первинний етап) та три остеоінтеграції стегна - другий етап (перший був виконаний у травні 2023 року у Києві). У остеоінтеграції є кілька переваг, і найбільша полягає в тому, що цей вид протезування дозволяє повернути пацієнтові чутливість. Завдяки тому, що імплантат вживлюється безпосередньо в кістку, людина може впевнено пересуватися, відчувати, розрізняти поверхні. Лише остеоінтеграція дозволяє бійцям, які втратили нижні кінцівки, продовжувати повноцінне життя. Використання ж звичайних протезів призводить до травмування м’яких тканин, спричиняє значний больовий синдром».

В операційній Рікард Бранемарк працюватиме разом з відомим українським ортопедом-травматологом Олександром Галузинським.

«Кожен візит професора до України — важлива подія для вітчизняної медицини, — сказав медичний директор Центру складного ендопротезування, остеоінтеграці та біоніки, хірург, ортопед-травматолог Олександр Галузинський. – Особливо під час війни, коли гостро стоїть питання протезування бійців з ампутацією нижніх та верхніх кінцівок. Нам потрібен досвід Бранемарка, і на щастя, він охоче ділиться своїми знаннями. Щоб познайомити з даною методикою протезування як можна більше хірургів-ортопедів з усієї України, під час візиту професора Бранемарка до Києва, ми проведемо семінар на тему ампутацій, протезування та остеоінтеграції. До семінару також приєднаються провідні спеціалісти Європи та США».

Директор Центру складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки та керівник благодійного фонду «Центр спасіння життя» В’ячеслав Запорожець додав, що до них звертаються десятки військових, котрі були поранені на фронті з проханням допомогти, тому він вдячний кожному, хто підтримує діяльність фонду та робить донати.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: медицина,операция
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.