Юрій Кашуба, Олег Садомцев & CO – аферисти «міжнародної категорії»

28 липня 2023, 13:40
Власник сторінки
Журналист
0
46

Шахрайство, співпраця із рашистами під час війни та невідворотність покарання

Дізнавшись про ряд масштабних та зухвалих афер, організованих Юрієм Кашубою та його спільниками, журналісти видання провели власне розслідування в ході якого нам вдалося розібратися в тому, як будуються сучасні «піраміди», чому вони досі працюють, а також ми розповіли про методи та техніки, якими шахраї виманювали кошти у численних потерпілих, прикриваючись спочатку проектом Life is Good Ltd, а потім і новою пірамідою «Unite to Live».

Ознайомитись попередніми публікаціями Ви зможете за посиланнями:

https://enigma.ua/articles/yuriy-kashuba-suchasnik-ostapa-bendera-ta-yogo-makhinatsii-pid-dakhom-stolichnikh-pravookhorontsiv

https://blog.i.ua/user/10498995/2402903/

Лише на одне, але вкрай важливе, питання нам так і не вдалося знайти відповіді. І це питання в тому, куди дивляться правоохоронні органи, якщо попри численні заяви та звернення щодо вчинення шахрайства, аферисти все ще продовжували свою злочинну діяльність на теренах нашої країни.

Але незабаром і на це питання вдалося знайти відповідь. Невдовзі після виходу нашої другої статті, в квітні 2023 року, співробітниками СБУ та національної поліції проведено ряд обшуків у осіб, які мали безпосереднє відношення до діяльності фінансової піраміди «Life is Good Ltd».

Офіційна інформація про проведення обшуків була розміщена на сайті Служби безпеки України:

https://ssu.gov.ua/novyny/sbu-vykryla-v-ukraini-rosiisku-finansovu-piramidu-na-maizhe-40-mln-dolariv

Як повідомляють правоохоронці, після початку повномасштабного вторгнення організатори «піраміди» «Life is Good Ltd» хотіли приховати свою причетність до неї, оскільки серед керівництва та учасників організації є громадяни країни терориста.

Однак, як ми зазначали раніше, новим проектом шахраїв став «Unite to Live», який фактично є продовженням піраміди Life is Good Ltd. Замаскувати факти пов’язаності цих пірамід у наших «героїв» вийшло не досить вдало, враховуючи що в рфії проект «Unite to Live» розкручують ті ж особи, що займались проектом Life is Good Ltd. Крім того на платформі «Unite to Live» рекламується літературна продукція Романа Василенка (основоположник піраміди Life is Good Ltd) під назвою «Охотник за успехом» та ін.

Сама назва сайту uniteto.live це девіз компанії Life is Good (об’єднатися щоб жити) це маніпулятивний трюк, який використовується на семінарах для здійснення психологічного тиску на учасників таких заходів. Також свою діяльність аферисти намагались «легалізувати» створивши громадську організацію: ГО «ОБ’ЄДНАТИСЯ, ЩОБ ЖИТИ КРАЩЕ» (код ЄДРПОУ 45010773). Та єдиним, кому стало жити краще від діяльності цієї афери – це Юрій Кашуба, Олег Садомцев та їхні спільники. Життя ж численних потерпілих явно не стало краще після зустрічі з цими шахраями.

Спочатку сайт uniteto.live розміщався на домені Lig.ltd (life is good), який коштував близько тисячі грн., згодом купили новий та зробили переадресацію на uniteto.live.

Ми зібрали підбірку відеоматеріалів, що підтверджують зв’язок між вказаними вище пірамідами:

https://www.youtube.com/watch%3fv%3drRM6JqA0vGY

https://www.youtube.com/watch%3fv%3dUSAdBaJ2qqI

https://www.youtube.com/watch%3fv%3d9mU6FS8guSs

https://www.youtube.com/watch%3fv%3dOtYDOe7Ioxk

https://www.youtube.com/watch%3fv%3dL6-nbd-GqPw

В попередніх матеріалах ми знайомили читачів з верхівкою «пірамід». Проте поза нашою увагою лишилося одне із імен організаторів афери на особі якого хотілося б зупинитися детальніше.

Так, із публікації правоохоронців можна дізнатися що одному із топ-менеджерів «інвестпроекту» повідомлено про підозру за ч.3 ст.190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Згідно з отриманою нами інформацією, цим «видатним» топ-менджером Life is Good Ltd є Олег Садомцев, про особу якого нам вдалося знайти деяку інформацію.

Садомцев Олег уродженець сонячного м. Баку, Азербайджанської Республіки, громадянин України, колишній військовий, досить амбітний персонаж, який явно спав і бачив себе в ролі видатного полководця.

Фото «найвеличнішого» полководця усіх часів і народів

Здавалося б, зараз саме час проявити свої найкращі здібності та реалізувати «наполеонівські» плани, ставши на захист країни, у якій проживаєш ти і твоя дитина, та на яку напав ворог. Та на горезвісному прикладі «куля в лоб» суспільство добре знає, чим закінчується така бравурність.

Так і пан Садомцев обрав шлях, прямо протилежний тому, як належить поводитися військовослужбовцю та людині, у якої є честь та сумління. Наш «наполеон» під час жахливої та трагічної війни, яка відбувається на теренах України, у змові із кодлом своїх спільників шахраїв, зокрема Кашубою Юрієм, громадянином Угорщини Імре Гондою та громадянами країни-терориста Романом Василенком продовжує ошукувати українців. Ліпшої компанії аніж угорці, рашисти та шахраї, які завдають шкоди інтересам України та її громадян, навіть не вигадаєш. Тут навіть не доречно проводити якісь паралелі, оскільки і так все доволі красномовно.

На фото тріо аферистів (зліва на право) – Кашуба, Садомцев та Гонда.

Для того, щоб бути більш переконливим та легше входити в довіру до майбутніх потерпілих, пан Садомцев вдосконалив свої навички, пройшов онлайн курси «Криптобізнес: від основ до власної системи заробітку», отримав відповідний сертифікат Державного торговельно-економічного університету та наразі закликає інвестувати кошти в придбання сміттєвих токенів на платформі https://uniteto.live/.

Однак, якими б дипломованими чи сертифікованими не були шахраї, це не завжди допомагає їм уникнути покарання за скоєні злочини.

Посилання на рішення суду, яким Садомцеву, після оголошення підозри, обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час: https://reyestr.court.gov.ua/Review/110083281

У вказаній нами вище публікації, правоохоронці закликають громадян, які стали жертвами шахраїв, повідомляти про це за номером мобільного телефону +38 (095) 899 21 16. Ми також просимо усіх, кому відомі будь які факти з приводу протиправних дій шахраїв, та особливо тих, хто став безпосередньо жертвою пірамід «Life is Good Ltd» та «Unite to Live», звертатися до правоохоронних органів.

Наразі, наскільки нам відомо, аферисти почали відшкодовувати частині потерпілих завдані їм збитки з метою уникнення кримінальної відповідальності. Тому, якщо у когось залишались сумніви щодо доцільності звернення до правоохоронних органів з метою притягнення винних до відповідальності, то варто їх відкинути, оскільки й надалі сподіватися на диво у вигляді прибутків від переданих злочинцям коштів не варто.

Цікавим є той факт, що сайт шахраїв https://uniteto.live/, через який вони фактично продовжують здійснювати свою протиправну діяльність, після проведення численних обушків не припинив свою діяльність, та навіть більше, на ньому з’явився новий сміттєвий токен. Так, окрім відомого нам токену UTLT, з’явився іще UTLTw (обернений токен).

Уся реалізація сміттєвих токенів на «Unite to Live» є «криптовалютною пірамідою», яка діє за шахрайською схемою «Понці».

Чарльз Понці— американський злочинець, аферист, засновник фінансових пірамід у США і Канаді. Фінансова піраміда Понці полягала у тому, що виплати надзвичайно високих і нереальних прибутків інвесторам надходили із вкладів нових інвесторів, які у кінцевому результаті залишалися без грошей. Хоча такий злочин вже був відомий у минулому, через масштаб шахрайства Понці, такий тип фінансової афери отримав назву «Піраміда Понці» https://uk.wikipedia.org/wiki/Чарльз_Понці прим. редактора) та має усі її ознаки. Однією з основних є те, що виплати старим вкладникам, у нашому випадку покупцям токенів, здійснюється за рахунок нових вкладників (покупців).

Зазначимо, що відомості щодо механіки діяльності пірамід отримані безпосередньо від потерпілих вкладників.

Також слід відмітити, що піраміда «Unite to Live» це вже п’ята піраміда, в якій багатьом вкладникам попередніх пірамід обіцяють гроші з нової.

Аферисти запевняли, що усі їх токени нібито застраховані та страховий фонд токенів UTLT становить понад 55 млн. доларів США.

Проте ця, нібито страховка, була «намальована» самими шахраями та нічим, окрім їхніх слів, не підтверджена. Так само, як вони в ручному режимі «малюють» курс вигаданих ними токенів, таким же «малюнком» є і будь-які страхові гарантії їх платоспроможності.

Якщо врахувати той факт, що частина токенів UTLT – це фактично старі борги шахраїв, за рахунок яких вони нібито виконали свої зобов’язання перед найбільш настирними потерпілими із попередніх пірамід, то існування самої піраміди «Unite to Live» питання зовсім недовгого часу.

Цікаво дізнатися, чи розповідають Кашуба та Садомцев на своїх семінарах, коли пропонують придбати сміттєві токени, про те, що Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України їх проект Uniteto, а також попередні проекти Life is good company та Hermes-ltd віднесено до фінансових пірамід. Ми особисто у цьому дуже сумніваємося!

Яка доля чекає на «Unite to Live»? Відповідь здається доволі очевидною.

Щоб перевірити наші припущення, ми попросили прокоментувати це питання керівника юридичної компанії, яка займається представництвом інтересів тих потерпілих, на підставі інтерв’ю яких було створено наші попередні публікації.

З наданих коментарів правозахисників вбачається, що піраміда «Unite to Live» найближчим часом припинить своє існування та залишить по собі численних потерпілих із багатомільйонними збитками. І це не викликає жодних сумнівів. Питання лише у тому, в який спосіб це відбудеться.

Ось кілька найбільш реалістичних сценаріїв:

1. Частина вкладників, зрозумівши, що були ошукані, захочуть вивести свої інвестиції, що спричинить лавинну реакцію (шахраї перестануть виплачувати кошти вкладникам сміттєвих токенів – UTLT, тобто їх виведення стане неможливим).

2. Аферисти запропонують потерпілим перевести свої активи в нову піраміду, тобто замінити повітря на повітря, або як кажуть у народі «шило на мило» (у такий спосіб, продаючи людям «порожню» надію на отримання прибутків у новій піраміді взамін вкладеним коштам, шахраї намагатимуться уникнути кримінальної відповідальності та зменшити кількість потерпілих, сподіваючись, що в них вийде все «вирішити» з правоохоронцями).

3. Платформа, яку використовують шахраї, буде заблокована правоохоронними органами на підставі відповідного рішення суду (миттєве знецінення усіх вкладів, щоденне збільшення потерпілих у геометричній прогресії).

Сумніватися у висновках правозахисників немає підстав, адже їх досвід у боротьбі із шахраями складає понад 20 років, при тому більша частина аферистів отримали свої терміни та відбувають покарання. Ми переконані, що подібна історія «успіху» чекає також на Кашубу, Садомцева та їхніх спільників. А ми, в свою чергу, будемо слідкувати за їх діяльністю та сприятимемо тому, щоб довести її до «логічного завершення», шляхом використання усіх законних інструментів та висвітлення їх діяльності у ЗМІ.

Ми з нетерпінням чекаємо на «щасливий фінал» цієї історії та сподіваємося побачити за гратами Олега Садомцева та Юрія Кашубу, хоча останньому, за наявною інформацією, категорично не бажано туди потрапляти. Побутує думка, що таких кадрів, як Юрій Кашуба в місцях позбавлення волі дуже «полюбляють» та визначають їм досить «авторитетний статус». Словом, звичних розваг йому буде вистачати, що правда, трохи в іншій ролі…


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.