Скандал у Тернополі: Продаж церковної землі розгортається в гучну справу

15 травня 2023, 18:22
Власник сторінки
Журналист
0
84

Голова «Фонду пам'яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук засуджує вчинки архієпископа Тихона Петранюка

Голова «Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук засуджує вчинки архієпископа Тихона Петранюка

Короткий опис події: Відчуження церковної землі у Тернополі викликає обурення серед вірян та активістів. Наталія Шевчук виступає на захист церковних цінностей та закликає до справедливого суду над винуватцем.

Сьогодні ми перебуваємо в Тернополі, де відбулася дуже важлива подія для церковного співтовариства. Голова Громадської Організації «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Наталія Шевчук, перебуваючи в місті з робочим візитом, відвідала місце злочину, що викликало обурення багатьох вірян та тернополян, не байдужих до кримінального розподілу земель за підкилимними схемами.

Наталія Шевчук, громадська активістка та експерт з релігійних питань, в минулому єдина жінка, яка обіймала посаду першого помічника-предстоятеля. Вона уже кілька років після смерті предстоятеля УАПЦ Блаженнішого Мефодія Кудрякова стоїть на сторожі цінностей та інтересів помісної церкви. Її рішучість і готовність діяти в інтересах церкви є великою допомогою в боротьбі проти злочинців, які намагаються незаконно захопити церковне майно.

За останніми повідомленнями, архієпископ Тихон Петранюк, керуючий Тернопільсько-Бучацькою Єпархією Української Православної Церкви (УПЦ/ПЦУ), вчинив продаж церковної земельної ділянки розміром 0,7712 гектара на вулиці Чернівецькій.

Ця ділянка була виділена безкоштовно для будівництва Духовного Центру Української Автокефальної Православної Церкви за часів покійного Блаженнішого Мефодія Кудрякова предстоятеля УАПЦ (2000-2015 рр.). Голова «Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» рішуче засудила цей вчинок кримінального архієпископа, адже відчуження церковного майна і землі злочинцями у рясах це всеукраїнська ганьба! Наталія Шевчук пообіцяла діяти рішуче виключно в інтересах церкви. Вона наголосила, що жодний сантиметр землі не буде втрачено на догоду схемщиків, а тому жодної забудови багатоповерхівок на цьому святому місці не буде.

Наталія Шевчук також заявила, що інтереси церкви стоять понад усе і закликала до справедливого суду над архієпископом Тихоном Петранюком за його злочинні дії та позбавлення сану. За її словами, злочинцям-шахраям, тим паче колаборантам, не має бути місця в лоні Святої церкви України.

Варто зазначити, що цей випадок не є єдиною ситуацією, коли злочини вчиняються проти церковного майна. Історія показує, що такі випадки можуть відбуватися в різних релігійних спільнотах і мають серйозні наслідки для вірян та авторитету церкви взагалі.

Втратити ділянку землі, яку було виділено для будівництва Духовного Центру УАПЦ, означає позбавити вірян можливості мати своє місце для спільної молитви, об’єднання та розвитку духовності. Це стає серйозним ударом по церковному співтовариству та підриває довіру до релігійної інституції. У таких ситуаціях важливо мати активних та рішучих захисників, які стоятимуть на сторожі церковних цінностей.

Громадські активісти, як Наталія Шевчук, відіграють важливу роль у протидії незаконним вчинкам та відстоюванні прав церковного співтовариства. Саме тому важливо, щоб правоохороні органи докладали максимальних зусиль для розслідування даної справи та притягнення відповідальних осіб до суду. Тільки через справедливий суд можна відновити довіру церковної спільноти до правоохоронних і владних структур.

Наталія Шевчук заявила, що одним із можливих наслідків його злочинних дій є позбавлення архієпископа Тихона Петранюка духовного сану. Вона закликала до проведення справедливого суду, де будуть враховані всі обставини справи та накладено відповідні санкції на порушника закону, враховуючи сумний досвід цього єпископа-«забудовника».

Доречно буде нагадати про «будівництво» Тихоном Петранюком собору Святого Архістратига Михаїла в Луганську, де кримінальний єпископ УПЦ КП тоді привласнив на будівництві 100 000 доларів, а потім «спалив» храм, якого так і не побудував, та кілька років переховувася від покарання.

Висвітлення даної події піднімає важливе питання про захист прав церковного співтовариства та необхідність боротьби з незаконними діями щодо церковного майна. Наталія Шевчук також підкреслює важливість активної участі громадських активістів, які готові виступати на сторожі цінностей церкви та боротися за правду і справедливість.

«Вкотре ми наголошуємо, що тільки шляхом справедливого розслідування та забезпечення відповідальності можна відновити довіру і в церковне співтовариство та запобігти подібним випадкам у майбутньому. Наша організація продовжуватиме діяти на користь православної церкви України та захищати її права, сподіваючись на підтримку громадськості та державної і церковної влади в цьому процесі», – говорить Наталія Шевчук.

Це був наш ексклюзивний матеріал з Тернополя, в якому ми розповіли про продаж церковної землі та зусилля громадської активістки Наталії Шевчук у відстоюванні прав церковного співтовариства. Будемо й надалі повідомляти наших читачів про розвиток подій щодо скандальної оборудки навколо церковної землі.

В’ячеслав КОВТУН, журналіст


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.