Території чи люди?

18 квітня 2023, 16:02
Власник сторінки
Инженер технолог ракетного топлива
0
27
Території чи люди?

Через коліно, чи перевиховувати?

Постійно ставлю собі запитання. Я, як і ми всі, не сумніваюся у нашій перемозі. Не може авторитаризм перемогти демократію. Хоч би якою куцею вона була, але демократія передбачає рух уперед.

Не сумніваюся і у поверненні наших територій. Не міркуватиму про Донбас, хоча міг би багато чого сказати і про нього. Але хотілося б сказати про Крим та кримчан. Тому що це і моя земля, якої мене позбавили. У ній лежить вся моя рідня, до могил яких я вже кілька років не маю доступу.

Багато чутно слів про повернення Криму. Ось тут і питання: повернення Криму тільки як території, чи разом із людьми, які там живуть? Або за старими правилами, головне територія, а людей переламаємо.

Часто чуємо, що там такі ось «крисчани», які перекинулися на бік ворога. Але точніше було б сказати – купились. А це вже традиція із радянського способу життя. Людина постійно шукає виходу із загальної бідності, яку сформувала комуністична ідеологія. А злидні відбивають здатність думати.

До того ж, у Криму, як і в деяких інших регіонах нашої країни, є свої особливості. Сезонний заробіток, засилля відставної номенклатури, яка не має національності. Я вивчав це питання свого часу, розмірковуючи чому кримчани мають так багато негативних суспільних звичок.

Старі свідки подій мені розповідали, що переселенців після війни органи змушували щомісяця писати звіти. Що хтось бачив, що чув. Хто писав будь-які звіти за радянських часів, знає, що завжди доводилося додумувати, приписувати. Інакше звіт виходив куцим. І таким сформувалося ціле покоління, діти якого у 80-ті роки змішалося з номенклатурниками та торговцями радянських часів. Такий вийшов йорж.

А тут ще злидні 90-х. Бандитське свавілля, потім ментівське. Потім будівельне. Я зовсім не хочу виправдовувати кримчан. Але реальність була така, що за пенсію 8500 руб. (що становило у 2014 р. близько 4500 грн.) більшість зрадила Україну. Треба їх у цьому звинувачувати? Напевно, треба.

Але тепер питання: а що з ними робити, коли ми повернемо території? Не з російськими «переселенцями», а саме з корінними місцевими? Через коліно, чи перевиховувати? А хто перевиховуватиме і якими методами? Адже німців після війни також перевиховували. Перевиховали.

Я спеціально не загострюю увагу на національному складі кримського населення. До речі, депортованих із Криму народів було шість. Я про всіх. То що робитимемо з людьми?

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.