Палата представників Бельгії визнала Голодомор геноцидом українців

10 березня 2023, 12:47
Власник сторінки
Журналист
0
25

Про це президент України Володимир Зеленський повідомив 10 березня.

"Історичне голосування в Палаті представників Бельгії: ще одна держава визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Дякую Бельгії за це важливе для кожного українця рішення, за цей глибоко символічний крок", – написав він у Twitter.

Згідно з повідомленням на сайті Палати представників Бельгії, голосування за резолюцію відбулося 9 березня.

"Резолюцію, яка визнає Голодомор – великий голод, організований радянським режимом в Україні у 1932–1933 роках – геноцидом проти українського народу і вшановує пам'ять мільйонів жертв і тих, хто вижив, ухвалено", – зазначала пресслужба законодавчого органу.

Голодомор 1932–1933 років – масовий голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв у сільській місцевості на території Української РСР. На сайті музею Голодомору зазначено, що загальна кількість померлих через голод у ті роки сягала 7 млн людей. В Україні Голодомор розглядають як акт геноциду українського народу, інспірований урядом СРСР. День пам'яті жертв Голодомору вшановують у четверту суботу листопада. Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.

У 2016 році Верховна Рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Згідно з даними дослідження, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у листопаді 2022 року, 93% українців згодні з тим, що Голодомор 1932–1933 років був геноцидом українського народу.

Низка держав уже визнала Голодомор геноцидом українців – зокрема, Австралія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина, Португалія, Ірландія, Молдова, Чехія і Ватикан.

У листопаді 2022 року процес визнання Голодомору геноцидом активізувався, зокрема такі рішення ухвалили парламенти Молдови, Ірландії та німецький Бундестаг. Парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти українського народу і проти людяності.

15 грудня 2022 року Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу.

Росія заперечує, що Голодомор був геноцидом українців.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.