Коротко про «реформи» соціальної сфери

18 лютого 2023, 18:59
Власник сторінки
соціальний експерт
15
727
Коротко про «реформи» соціальної сфери

Про плани моновлади «реформувати» сферу трудових відносин, соціального захисту та пенсійного забезпечення.

 

Останніми днями в медійному полі багато інформації щодо планів і намірів моновлади «реформувати» сферу трудових відносин, соціального захисту, провести пенсійну реформу.


Якщо не впадати в рефлексії, не давати характеристик ініціаторам/виконавцям то коротко про суть запропонованих слугами "рефом":

-Великий капітал замовив своїм кишеньковим лобістам в парламенті «зниження ролі профспілок», встановлення диктатури роботодавця, що й хочуть максимально закріпити на законодавчому рівні.

-100% права на рішення щодо трудових взаємовідносин між роботодавцем і найманим працівником передати роботодавцю. Працівнику залишити обов’язки.

-Форсувати впровадження загальнообов’язкової (примусової) накопичувальної пенсійної системи - передачу без жодних гарантій/індексацій/інфляцій грошей українських працівників кишеньковим приватним фондам.

-Скоротити права працівників на отримання допомоги у разі нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Взагалі суттєво урізати права регресників.

До слова, ініціатива злияння Фонду соцстраху України з Пенсійним фондом є абсолютною копією, мавпуванням реформи російського, кремлівського зразку.

Про зниження рівня бідності населення, звісно, не йдеться.

Яким чином мотивувати до повернення в Україну, на робочі місця трудових мігрантів і вимушених біженців (70% з вищою освітою) - теж залишається під великим знаком питання. 

Все зазначене- перелічене вище прямо суперечить європейській цивілізований практиці трудових відносин, конвенціям МОП і директивам ЄС.

Як з таким багажом наші можновладці планують втиснутись до Європейського союзу? Тим більше Європейські, світові профспілки, всесвітньо відомі правозахисники прямо попереджають наших високопосадовців про загрози…

Побачимо. Але зніміть (у кого ще залишились) рожеві окуляри і ду-май-те!

 

До речі, зараз деякі гарячі депутатські голови пропонують відмінити День Праці...

Проте, зовсім чи не знають чи забули історію, що 1 травня стали відзначати в США з 1886 року, а в Україні День солідарності людей праці вперше відзначили саме у Львові — 1890 року!

(До слова, саме місто Лева стало початком творення історії українських профспілок ще у ХІХ столітті. Адже 6 листопада 1817 року у львівській друкарні було засновано першу профспілкову організацію «Товариство взаємної допомоги членів друкарської справи».)

До речі, 1 травня 1919 року - на території Української Народної Республіки було офіційно оголошено святковим...

Зараз неоліберали вішають образливі ярлики, щоб відмінити день, що символізує боротьбу людей за свої трудові права.

Щоб потім, прикриваючись війною, ці самі права людей за допомогою сумнозвісних третьякових нахабно урізати!

Проте, це напряму суперечить європейському шляху. Адже трудові і соціальні гарантії, незалежні профспілки – це норма цивілізованого світу. Те, що називається демократія.

І якщо ми прагнемо стати частиною Євросоюзу, досягти його рівня життя, то мусимо дотримуватися європейських правил та традицій - посилювати, а не згортати соціальний діалог в Україні.

 До речі,  ЄВРОПЕЙСЬКІ ПРОФСПІЛКИ 24 ЛЮТОГО 2023 РОКУ ПРОВЕДУТЬ "ДЕНЬ ПРОФСПІЛКОВОЇ СОЛІДАРНОСТІ З УКРАЇНОЮ ТА УКРАЇНСЬКИМИ ПРОФСПІЛКАМИ"!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: События в Украине
ТЕГИ: труд,пенсионная реформа,захист,Міжнародний день солідарності трудящих
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.